ÖSYM AÇIKLADI: BELGE GÖNDERMELERİ GEREKMEMEKTEDİR
ADMiN

ÖLÇME Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Covid-19 testi pozitif veya hasta ile temaslı olan adaylar için Covid-19 durumu olan adayların, Başkanlığımıza veya Başkanlığımız birimlerine herhangi bir belge göndermeleri gerekmemektedir duyurusu yapıldı.ÖSYM’nin internet sitesinden ve sosyal medya hesabından 'Covid-19 Pozitif /Temaslı Olan Adayların Dikkatine' başlıklı duyuru yapıldı. Sağlık Bakanlığının 'HES Kodu' uygulamasının, başkanlık tarafından gerçekleştirilen sınavlarda adayların Covid-19 durumlarını takip etmek için kullanıldığı hatırlatılarak, "Bu doğrultuda, HES Kodu uygulaması kullanılarak adayların sınava girecekleri bina/salon atamaları, Sağlık Bakanlığı'ndan alınan verilere göre güncellenmektedir. Sınav gününe kadar Sağlık Bakanlığı'ndan alınan veriler doğrultusunda Covid-19 pozitif/temaslı olan adayların sınava girecekleri salon bilgileri güncellenmektedir. Bu durumdaki adaylar, Başkanlığımız tarafından, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemindeki güncel iletişim bilgileri kullanılarak bilgilendirilmektedir" denildi.

'BELGE GÖNDERMELERİ GEREKMEMEKTEDİR'

Covid-19 hastası veya temaslısı olan adayların ayrı salonlarda sınava alındıkları belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sağlık Bakanlığı verilerinden Covid-19 pozitif veya temaslı olduğu tespit edilen adaylar, üzerinde HES kodu bulunan Sınava Giriş Belgelerinde belirtilen sınav binasında Covid -19 durumu olan adaylar için oluşturulmuş ayrı salonlarda (Yedek Salon 1/Yedek Salon 2) sınava alınmaktadır. HES Kodlarından Covid-19 durumu sınavdan önceki cuma gününe kadar tespit edilen ve yedek salonlarda sınava alınacak adaylara, Cuma günü 17.00’ye kadar kısa mesaj (SMS) ile bilgilendirme yapılmaktadır. Bu tarihten sınav gününe kadar Covid-19 durumu değişen (pozitif /temaslı duruma gelen) ve yedek salonlarda sınava alınacak adaylar sınav günü, sınav saatinden en az 3 saat öncesinde kısa mesaj (SMS) ile bilgilendirilmektedir. Covid-19 durumu olan adayların, Başkanlığımıza veya Başkanlığımız birimlerine herhangi bir belge göndermeleri gerekmemektedir."

Açıklamada ayrıca telefon, SMS, e-posta gibi yollarla bilgilendirme yapıldığı için adayların ÖSYM’nin 'Aday İşlemleri Sistemi'ndeki iletişim bilgilerinin güncel ve doğru bilgileri içermesi gerektiğinin altı çizildi.

 17 Kasım 2020, 13:16 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
İLGİLİ KONULAR:
ÖSYM artık ne sayısal veri yayımlıyor ne de değerlendirme raporu
O fotoğrafı çektiği için başhekimi darp etmişlerdi: İşte o fotoğraf!
Harvard Üniversitesi açıkladı: D vitamini kanser hücrelerinin yayılmasını önlüyor
Sağlık çalışanlarına: PCR yapılmadan işe dönün
Mecburi hizmetli araştırma görevlisi başka üniversitede üst kadroya geçebilir mi?
Doktora 'terbiyesiz' dedi cezayı yedi: 6 bin 80 lira ödeyecek!
ÖSYM duyurdu: Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı tercihleri için süre başladı
ÖSYM Sınav Takvimini açıkladı! TUS tarihleri belli oldu!
ÖSYM Aralık ayındaki sınavları erteledi
2014 Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (STS) Sonbahar Dönemi: Başvurular (14.07.2014)