DOKTOR İŞTE...!
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 10 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Acı acı inleyen ambulans sirenin sesine karışıyor yeni doğan bir bebeğin ilk çığlıkları. Bir baba, Azrail ' e gülümseyen bir adamın yanında kucaklıyor bebeğini ve bir anne bir şükür daha gönderiyor uzaklara.

Sadece ayın ışığı aydınlatıyor hastane pencerelerini. Sıcak, sadece güneş doğarsa sirayet ediyor yüzlere. Kaloriferlerin sıcaklığı ancak bedenleri ısıtabiliyor. Güneş doğunca yeni bir hayat daha nefes buluyor hastane koridorlarında ve bir tebessüm daha alıyor ışığını güneşten.

“Doktor işte…” diye geçiştirdiğimiz gözlerinin bir yanı hep yaşlı kahramanları hep can havliyle; “ne olur doktor” diye acı çekerken hatırladık. Sırada beklemekten sıkıldığımızdaysa fırçayı bastık! Acımadık! Utanmadık! “Parasıyla değil mi” deyip işimizi “söke söke” yaptırdık. İşimiz bitince “seve seve” teşekkür etmenin yerine, arkamıza bile bakmadan ayaklarımızı evin yoluna kaptırdık.

Çareyi hep isimlerini “doktor” diye koyduğumuz bir avuç insandan bekledik. Karnımız ağrısa, canımız yansa, bakışlarımıza bir karanlık bulaşsa hep doktorlardan sağlık dilendik. “Doktor işte…” deyip gecenin 3 ' ünde bile telefonlarını çevirdik.

Ama biz doktorları sevmedik! 60 Hastaya baktıktan sonra 61 ' inciyi bekleyen doktoru biz hiç sevmedik! Yorgun doktorun tam da evine gitmek üzereyken uzaktan gelen ambulans sirenini “acaba” dolu gözlerle izlediğini fark etmedik. Cebinde hazır tuttuğu eldivenlerini mesaisi bittiği halde evine gidememe pahasına cebinden çıkardığını bilemedik!

Oysa yeni doğan bir bebeğin ilk haykırışlarıydı doktor. Doktor; nefesi öteye doğru koşan yaşlı bir kadının yaşlı gözüydü. Hastane masraflarına gücü yetmeyen bir babanın koluna giren adamdı doktor! Doktor; bebeğini kaybeden annenin boynuna sarılan gözü yaşlı kadındı…

Doktor işte… Doktor! “Bak; uslu durmazsan doktor sana iğne yapacak” diye korkuttular bizi, öyle öğrendik doktorun kim olduğunu. Daha küçükken öğrettiler doktorları sevmemeyi bize. Daha doktor nedir bilmezken doktoru öcü ettiler gözümüzde! Yaşlı teyze parayla satın aldığını zannettiği doktora kızdı hıncını ala ala! Baba, acısı bir türlü dinmek bilmeyen çocuğuna şifa arayan doktoru şikâyet etti koşa koşa! “Doktor işte…” deyip bastık bir de küfrü arkasından… “Dünya kadar maaş alıyor, bir de bizle ilgilenmiyor” diye kızıştık acımadan!

Yok, hayır, olmadı, olamaz!

Ben doktorları seviyorum. Derdimin dermanı doktorlar; sizi seviyorum. Yetim kalan çocuğun beyaz melekleri; sizi seviyorum. Yeni doğan bebeğin ilk ev sahipleri; sizi seviyorum.

Beklemekten bıkmamak adına; size söz veriyorum. Sizi seviyorum.

Alıntı : http://www.haberaktuel.com/doktor-iste...-muaz-kalayci-yazisi-1334.html
 23 Ağustos 2010, 20:12 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: