CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, SAĞLIKTA İKİNCİ 100 GÜN EYLEM PLANINI AÇIKLADI
ADMiN
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin ikinci 100 günlük icraat programını tanıtıyor.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ikinci 100 günlük eylem planı çerçevesinde sağlık alanında hedeflenen çalışmaları açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Sağlık marketi kurduk.

Evde sağlık hizmetinden faydalanan hasta sayısını 1 milyon 200 bine yükselttik.

20 adet yeni hastane 2 tane ADSM'i hizmete sunduk.

Türkiye'yi sağlık turizminde marka haine getirecek USAŞ'ı kurduk.

Obezite hastalarına verilen hizmetin standardizasyonunu sağladık.

30 adet obezite merkezi açıyoruz.

9 adet hastane 1 adet ağız ve diş sağlığı merkezini hizmete açıyoruz

Dijital hastaneye 10 adet daha ekliyoruz.

8 kara ambulansı alım dağıtım sağlıyoruz.

Erdoğan, hastaların sarf malzemelerini karşılayacağı bir sistem kuracaklarını açıklayarak şunları söyledi: "Tıbbi sarf malzemelerinin elektronik ortamda hızlı ve güvenli şekilde teminine imkan veren Sağlık Market uygulamasını devreye sokuyoruz. Artık gidip mahalledeki marketten, bakkaldan bu sarf malzemelerini almayacağız. Her şey Sağlık Market'ten giderilecek. Sayın Bakan da burada, aksi takdirde yanlışı yapanın canını yakarız."

HASTA İLE OLAN DİYALOĞUNU ANLATTI
Başına gelen bir olayı da anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önemli bir hastanede bir hasta bana "Sayın Cumhurbaşkanım, şu market poşetini görüyor musun? Bunun içinde sarf malzemeleri var. Hastane benim sarf malzemeleri halletmedi. Ben oğlumu gönderdim ve oradan aldırdım. Bize bu yakışır mı* Biz sağlıkta bu ülkede görülmemiş mücadeleyi verdik. Denizleri geçiyoruz, derede boğuluyoruz. Böyle bir şey olabilir mi" ifadelerine yer verdi.

 13 Aralık 2018, 16:32 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: