TIPTA UZMANLIK KURULU ACİLEN TOPLANMALI SAĞLIK ÇALIŞANLARI MAĞDUR
ADMiN
Sağlık Bakanlığına bağlı Tıpta Uzmanlık Kurulu Aralık 2017de son toplantısını düzenledi. Tıpta Uzmanlık Kurulu bu tarihten itibaren toplanmadığı için mağduriyet yaşıyoruz. Sesimizi duyurunVan Yüzüncüyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Çene Cerrahı asistanı, Tıpta Uzmanlık Kurulunun toplanmaması ile ilgili mağduriyetlerini Medimagazin’e anlattı.

Kurul toplanmadığı için eş durumları beklemede
Yüzüncüyıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini ve Çene Cerrahı Bölümünü ziyaret etti ve sıfır puan vererek eğitim yetkisi kaldırıldı.’ Araştırma görevlisinin iddiasına göre nakil belgeleri dekanın olayın üzerinde durmaması üzerine 2018 yılında ancak iletilebildi. Asistan diş hekimi, Aralık 2017’de son toplantısını yapan TUK’un daha sonra toplanmamasının; doktorlar ve diş hekimlerinin mağduriyet yaşamasına yol açtığını dile getirdi.
Türkiye genelinde doktor ve diş hekimlerinin eş durumlarının yapılamadığını da önemle vurgulayan asistan hekim, 1 yıldır eşi ile bir araya gelemediklerini belirtti.

‘Göreve kendi kendimize devam ediyoruz’
Çene cerrrahı asistanı ‘Sıfır puan verilip eğitim yetkisi kaldırılan kurumlarda hoca olmamasına rağmen göreve kendi kendimize devam ediyoruz’ diyerek kurulun bir an öne toplanması gerektiğini vurguladı.
Konu ile ilgili olarak gerekli mercilerle her gün iletişime geçtiklerini ifade eden asistan hekim, mağduriyetin acilen çözülmesini talep ettiklerini aktardı.

 06 Ağustos 2018, 14:22 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: