'AKNE GÜNLÜĞÜ' İLE HASTALIK TAKİBİ MOBİL HALE GELDİ
ADMiN

DİKKAT: Bu konu 3 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Dermatoloji uzmanlarına yönelik hizmetlerle çalışmalarını sürdüren Farmatek Dermatoloji ekibi yepyeni bir uygulamayı hekimler ve akne hastaları ile buluşturdu. Geçtiğimiz Mayıs ayında lansmanı yapılan “AKNE GÜNLÜĞܔ mobil uygulaması kısa adıyla BAG, akne hastalarının ve dermatologların hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Akne hastalarının tedavi süreçlerini takip etmelerini ve tedavi sonuçlarını doktorları ile paylaşmalarını kolaylaştırıcak uygulama, hem IOS hem de android özellikli cihazların kullanımına uygun olan ''Akne günlüğü'' uygulamasının içerisinde akne tedavisinin püf noktalarından, topikal ilaçlarının nasıl hazırlanması gerektiğine kadar pek çok bilgi var.

Ayrıca akne hastaları için tedavilerinin takibini yapmak, gelişimini izlemek ve sonuçlarını doktorları ile paylaşmak da mümkün. Hastalar tedavi başlangıcından itibaren her gün akneli bölgenin fotoğrafını çekerek, lezyonlarının durumunu işaretleyebilir ve tedavi sonuçlarını takip edebilir.

Farmatek Dermatoloji Grubu Ürün Müdürü Hande Daver, bu uygulamanın özellikle aknenin sık görüldüğü ergenlik çağındaki gençleri hedef aldığını, bu yaş grubunda akıllı telefon kullanımın artması sebebiyle uygulamanın büyük bir ilgiyle karşılandığını söyledi.

12. Ulusal Ege Dermatoloji Kongresi’nde uygulamanın içeriğinin dermatoloji uzmanlarına tanıtıldığını anlatan Daver, ''Beğeniyle karşılanan uygulamamız, dermatologlar tarafından hastalarının tedaviye uyumunu artıracak bir uygulama olarak değerlendirildi ve oldukça yoğun olan günlük poliklinik ortamlarında işlerini kolaylaştıracağı ifade edildi.'' dedi.

 22 Ağustos 2017, 17:50 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: