BEN BİR HEDEF DEĞİLİM, SAĞLIK ÇALIŞANIYIM
ADMiN

DİKKAT: Bu konu 3 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Dünya Sağlık Örgütü'nün internet sitesinde yer alan rapora göre, 2016 yılında dünya genelinde sağlık kuruluşlarına yapılan terör saldırıları nedeni ile 418 sağlık çalışanı hayatını kaybetti.   DSÖ sağlık çalışanlarının terör ve savaş ile ilgili yaşadığı zorluklara dikkat çekmek için bir panel düzenledi ve sosyal medya üzerinden   #NotATarget etiketi ile paylaşımlarda bulundu.Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ)’nün internet sitesinde yer alan rapora göre, 2016 yılında dünya genelinde sağlık kuruluşlarına yapılan terör saldırıları nedeni ile 418 sağlık çalışanı hayatını kaybetti. Sağlık çalışanlarına en ihtiyaç duyulan anlarda yapılan bu saldırılar sağlık hizmeti alamayan, saldırılar sırasında yaralanan tüm insanların bu durumdan etkilenmesine, çok sayıda insanın ise hayatını kaybetmesine neden oldu.

DS֒nün ‘’Dünya İnsanlık Günü’’ olarak ilan ettiği 19 Ağustos tarihinde her yıl düzenlenen çalışmalar neticesinde dünya genelinde yardıma muhtaç insanlara ve uluslararası işbirliği yapılması gerekliliğine dikkat çekiliyor.Her yıl doğal felaketler, terör ve savaş gibi nedenler milyonlarca insan etkileniyor ve kimi zamanda hayatını kaybediyor.

Bu yıl Cenevre Dünya İnsani Yardım Günü kapsamında Uluslararası Kızıl Haç Komitesi ve Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi İşbirliği ile yürütülen organizasyonda ele alınan konulardan biri de ‘’ Sağlıkta Şiddet ve Şiddetin Etkilediği Toplumlar, İnsanı Yardım Çalışanları ve Amaçları’’ başlıklı paneldi.

Açılış konuşmasını DSÖ Genel Direktörü Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus’un yaptığı yardım çağrısı için DS֒nün resmi Twitter hesabından da #NotATarget hashtagi ile paylaşımlarda bulunuluyor.

 21 Ağustos 2017, 18:41 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: