ACI HABER SABAH GELDİ! AKCİĞER NAKLİ YAPILAN GENÇ DOKTOR HAYATINI KAYBETTİ
ADMiN

DİKKAT: Bu konu 3 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Yakalandığı zatürre nedeni ile iki akciğerini kaybeden, uzun süre makineye bağlı kaldıktan sonra 18 yaşındaki Kübra Nur Coşkun'un akciğerleri nakledilen Dr.Muhittin Demirel, tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybetti.Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’nde yaşam mücadelesi veren 29 yaşındaki kardiyoloji uzmanı Dr. Muhiddin Demirel hayatını kaybetti.

Yakalandığı zatürre yüzünden iki akciğerini kaybeden Demirel uzun süre makineye bağlı yaşam mücadelesi vermişti.

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Hastanesi’ndeki asistanlığı sırasında akciğer nakli olan hastalarla da ilgili çalışmalara katılan Dr. Demirel, haziran ayında viral enfeksiyona bağlı nedeni belli olmayan bir zatürree geçirmiş, yapılan tüm müdahalelere yanıt vermeyen genç doktor 30 Haziran’da yoğun bakım ünitesine kaldırılmıştı.

Çoklu organ yetmezliği yaşamaması için 15 Temmuz’da yapay akciğer makinesine bağlanmış ve organ nakli için çağrıda bulunulmuştu. Genç doktorun ailesinin ve arkadaşlarının çabaları sonuçsuz kalmamış, Hatay’da balkondan düşerek hayatını yitiren 18 yaşındaki Kübra Nur Coşkun’un akciğerleri başarılı bir operasyonla genç doktora nakledilmişti.

Nakil yapılan hastanede, yoğun bakım ünitesinde tedavisine devam edilen Dr.Muhittin Demirel’in kalbi 20 Ağustos gecesi durdu ve genç doktor yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Dr.Muhittin Demirel’in cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Çorum’da toprağa verilecek.

 21 Ağustos 2017, 14:12 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: