TEHDİT, HAKARET VE MASAYA HANÇER! SAĞLIKTA ŞİDDETİN ULAŞTIĞI BOYUT BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ!
ADMiN

DİKKAT: Bu konu 3 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Bitlis'te sağlık personelinin uğradığı hakaret ve tehdit böyle görüntülere yansıdıBitlis’te bebeğine aşı yapılmasını istemeyen E.U. adlı şahıs Aile Sağlığı Merkezi ve Toplum Sağlığı Merkezi’ne hançerle giderek tehdit ve hakaretlerde bulundu. Güvenlik kameraları görüntülerinden tespit edilen şahıs polis tarafından ifadesi alınmak üzere gözaltına alındı.

Daha önce bebeğine topuk kanı alınması ve Sağlık Bakanlığı Ulusal Aşı Takvimi’nde bulunan aşılar da dahil olmak üzere tüm koruyucu müdahaleleri reddeden E.U.’nun, bu durumu belgeleyen tutanağın Toplum Sağlığı Merkezi’ne ulaşması üzerine Sorumlu Hekim Dr.F.T. tarafından aşı reddi konusunda aranmasına sinirlenerek önce bağlı bulunduğu Aile Sağlığı Merkezi’ne giderek hançeri aile hekimine doğrultup ölümle tehdit etti ve “sana olacakları göstereyim” diyerek hançeri masaya sapladı.Aşıların İsrail ve Amerika malı olduğunu, zeka geriliği ve kısırlık yaptığını iddia eden şahıs daha sonra Toplum Sağlığı Merkezi’ne giderek Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr.F.T.’ye tehdit ve hakaretlerde bulundu. Toplum Sağlığı Merkezi’nde yaşanan kısa süreli arbedenin ardından şahıs olay yerinden yine tehditler savurarak uzaklaştırıldı. Emniyet güçlerinin haberdar edilmesinin ardından şahıs kısa sürede arabasında hançerle birlikte yakalandı ve gözaltına alındı. Arabanın da çalıntı ve çift plakalı olduğu ortaya çıktı.

Kardeşinin gözaltına alınmasına öfkelenen E.U.’nun abisi S.U. da Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne gelerek Müdür Yardımcısı Uzm.Dr.Y.E.B’nin makam odasında Dr.F.T.’ye yine hakaret ve tehditler savurarak saldırı girişiminde bulundu. Yetkililerin şikayeti üzerine S.U. da gözaltına alındı.

 04 Temmuz 2017, 21:42 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: