ERKEK DENİLEN BEBEK KIZ ÇIKTI İDDİALARINA HASTANEDEN CEVAP
ADMiN

DİKKAT: Bu konu 3 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Hastane yönetimi: Bebeğin karışma ihtimali bulunmamaktadır. Çünkü hastanemizde o gün, o saatlerde başka bir doğum gerçekleşmemiştirGaziantep'te özel bir hastanede dünyaya gelen ve doğum raporuna cinsiyeti "erkek" yazılan bebekleri yerine kendilerine kız bebek teslim edildiğini ileri süren ailenin iddiasıyla ilgili, hastane yönetiminden, "Bebeğin karışma ihtimali bulunmamaktadır. Çünkü hastanemizde o gün, o saatlerde başka bir doğum gerçekleşmemiştir." açıklaması yapıldı.

Özel NCR Hospital'dan yapılan açıklamada, 3 Haziran günü hastaneye rahatsızlık nedeniyle başvuran anne adayının, o güne kadarki tüm kontrollerini kentteki başka bir sağlık merkezinde yaptırdığı belirtildi.

Annenin hastaneye geldiğinde durumunun acil olduğu ve sezaryene alındığı aktarılan açıklamada, "Çok başarılı bir ameliyatla bebeğin doğumu gerçekleşmiş, annenin de sağlıklı şekilde bu süreci atlatması sağlanmıştır. Doğum sonrasında ise ailenin de yönlendirilmesiyle evraklara bebeğin erkek olduğu bilgisi yazılmıştır." ifadesi kullanıldı.

Konunun takipçisi olunduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Aileyle yapılan görüşmeler neticesinde bebeğin DNA testine tabi tutulmasını önerdik ancak aile tarafından kabul görmedi. Bebeğin karışma ihtimali üzerinde imada bulunuluyor. Fakat bebeğin karışma ihtimali bulunmamaktadır. Çünkü hastanemizde o gün, o saatlerde başka bir doğum gerçekleşmemiştir. Bebeğin aileye ait olduğu konusunda bizim şüphemiz bulunmamakta ve bebek gözetimimiz altında bulunmakta."

 14 Haziran 2017, 17:03 
Sayfalar:  
1