DOKTORLARA AKUPUNKTUR TAVSİYESİ: FDA AĞRI YÖNETİMİNDE YENİ ALTERNATİFLER ARIYOR
ADMiN

DİKKAT: Bu konu 3 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
FDA, uyuşturucu etkiye sahip ağrı kesici ilaçların yerine alternatif tedavi yolları arıyor, doktorlara akupunktur öğrenmelerini tavsiye ediyor.MEDİMAGAZİN HABER MERKEZİ-Amerika Gıda ve İlaç Dairesi(FDA), Mayıs ayı ağrı yönetimi sağlık eğitim kılavuzu planında, bazı değişikliklere yer verdi. Opioid analjeziklerin reçetelenmesine karşı harekete geçen FDA, doktorlara akupunktur gibi alternatif tıp tedavilerini öğrenmeyi ve uygulamayı tavsiye etti.

Tavsiye edilen değişikliklerin gerçekleşmesinde, alternatif tedavileri uygulayanların meclis içinde lobilenmelerinin ve bu konudaki bazı hukuki başarılarının etkisi büyük oldu. Opioid analjezik krizlerinin patlak vermesi sonucunda, alternatif ağrı kesici tedavilerine yönelim yaygınlaştı. Daha bu yılın başında, Amerikan Hekimleri Koleji’nin sırt ağrılarında ilk tedavi olarak akupunktur, yoga ve kiropratik bakım gibi ameliyatsız tedavileri önermesi, alternatif tıp endüstrisini sevindirdi.

FDA, ilaç firmaları, doktorlar ve alternatif tıp uygulayıcılarının fikirlerini aldıktan ve 10 Temmuz’da halkın nabzını ölçtükten sonra rapora son halini verecek.

 23 Mayıs 2017, 22:07 
Sayfalar:  
1