KADIN DOĞUM UZMANINDAN TAVSİYE: USULÜNE UYGUN İSTİFA EDERKEN DİKKAT EDİN
ADMiN

DİKKAT: Bu konu 3 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!


Merhabalar,

Ben zorunlu hizmetini yeni bitirmiş bir kadın doğum uzmanıyım.

Sözleşmeli hekim olarak çalıştığım görevimden 2.5 ay öncesinde dilekçe ile ihbarda bulunarak usulüne uygun istifa talebinde bulunmuştum fakat hiçbir yasal dayanağı olmayan bir şekilde yanıt verilmişti.

Akabinde zaman geçip belirttiğim gün geldiğinde ilk dilekçeme atıfta bulunarak ayrılış işlemlerimin yapılmasını yönünde dilekçe verdim. Bu sefer de tarafıma dönüş yapılmadı, sorduğumda yine işlem yapılmayacağını sözel olarak öğrendim, sonrasında ikinci bir yazı vererek görevimi bırakmak zorunda kaldım. Muhtemelen 10 gün sonra arkamdan usulüne uygun olmadan istifa etmişim gibi ayrılışım yapılacak.

Zorlu koşullarda çalışıp hizmetimizi tamamlamamıza rağmen, görev sırasında yaşadığımız tüm sıkıntılar-imkansızlıklar-mahrumiyetler bir yana, ayrılırken bile bu şekilde hakkımızın gasp edilmesi ve gönül rahatlığıyla ayrılışımızı yapamamamız ve huzursuz edilmemiz çok talihsiz bir durum.

Bulunduğum ilde görev yapan çeşitli meslektaşlarım benzer durumu yaşayıp tedirgin olup görevine zorla devam etmek durumunda kaldı.

Bu ve benzeri usulsüz-hukuksuz uygulamaların muhatap olan şahıs için nelere mal olduğunu-ne şekilde etkilediğini hiç düşünmeden sürdürülmesi mesleğimizin onuru adına da çok küçültücü ve rahatsız edici.

Bu konuyu gündeme getirirseniz belki benzer durumu yaşıyor olması muhtemel meslektaşlarımız için örnek olabilir ve bu tip uygulamaların önüne geçilmesine vesile olabilir.

Saygılarımla

 20 Mayıs 2017, 01:12 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: