ŞEHİT ÇOCUĞUNA BAKMADIĞI İDDİA EDİLEN DOKTORA SORUŞTURMA
ADMiN

DİKKAT: Bu konu 3 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit olan polis memuru Göral'ın hiç göremediği 4 aylık oğluna bakmadığı ve anneyi terslediği iddia edilen doktor ve görevliler hakkında soruşturma başlatıldıELAZIĞ - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında şehit düşen polis memuru Hüseyin Göral'ın 4 aylık oğluyla ilgilenmediği öne sürülen doktor hakkında soruşturma açıldı.

İddiaya göre, 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında şehit olan Ankara Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesinde görevliyken şehit olan Göral'ın eşi, dün oğlu Ali'yi Fırat Üniversitesi Hastanesinde Çocuk Nöroloji Polikliniği'ne götürdü. Doktor H.G.P, bebeğe bakmayarak şehit çocuğu olduğu belirtildiğinde de tersleyerek aileyi dışarı çıkardı.

Durumun Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne iletilmesi üzerine H.P.G. ve görevliler hakkında soruşturma başlatıldı.

Rektörlükten yapılan açıklamada, Fırat Üniversitesi Hastanesi Çocuk Nöroloji Polikliniği'nde 15 Temmuz şehidi Hüseyin Göral'ın eşi ve çocuğuna yönelik yaşanan üzücü olayla ilgili poliklinikte görevli doktor ve görevliler hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Soruşturma sonucu hakkında kamuoyunun en kısa sürede bilgilendirileceği belirtilen açıklamada, "Vatan uğruna şehit olan evlatların emanetini kendi emanetimiz gibi görerek konu hassasiyette yürütülecek." değerlendirmesi yapıldı.

 05 Mayıs 2017, 17:35 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: