İLAÇLAR MARKETTE SATILACAK
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 11 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Demokratik açılıma kaldığı yerden devam edeceklerini belirterek, İşadamlarını demokratik açılım konusunda daha aktif olmaya çağırdı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Marketlerde ilaç satılmasına yönelik çalışma yürütüyoruz" dedi.

Erdoğan, DEİK toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, eczacılık konusunda da batının limitleri ne ise onu uygulayacaklarını belirterek, şu değerlendirmede bulundu: "İlaç şirketleriyle anlaştık ama eczacılar 'olmaz' dedi. Biz de dedik ki 'size 15 ocak gününe kadar müsaade' Artık ABD'de olduğu gibi marketlerde de ilaç satılmasına yönelik bir çalışma yürütüyoruz."Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK) olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, demokratik açılım konusunda, TOBB başta olmak üzere tüm sivil toplum örgütlerinin tamamından destek beklediklerini vurgulayarak, "Başlattığımız girişim partimizin değil, devletimizindir. Bunu bu şekilde sürdüreceğiz. Bu sürece destek verenlerin, bu süreci akamete uğratmak isteyenler kadar cesur, kararlı, aktif olması kaçınılmazdır" değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'nin terör başta olmak üzere çok sayıda sosyal sorunları bulunduğunu ifade eden Erdoğan, milli birlik ve kardeşlik projesinin bütün bunları masaya yatırıp ele almak üzere yürütüldüğünü bildirdi.

-SUÇ İŞLEYENLER KURUMA MAL EDİLEMEZ"-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kurumlar içerisinde suç işleyen, hata yapanlar varsa, bunlar asla tüm bir kuruma mal edilemeyeceğini de kaydederek, "İddialarla, dedikodularla, söylentilerle ülkenin huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yoktur" dedi.

-"TERÖR KONUSUNDA EN UFAK TAVİZ YOK"-

Erdoğan, demokratik açılımla ilgili çalışmalarını sürdürken, terörü gözardı etmediklerine de dikkat çekerek, "Törerle mücadelede en ufak bir taviz söz konusu olamaz. Aynı kararlılıkla da terörle mücadeleye devam edeceğiz" diye konuştu.

-TEKEL İŞÇİLERİNİN EYLEMİ-

TEKEL işçilerinin eylemini tasvip etmediklerini tekrarlayan Başbakan Erdoğan, TEKEL'den on binlerce elemanının özelleştirmeyle ayrıldığını ifade eden Erdoğan, şöyle dedi: "Şimdi soruyorum arkadaşlar, bu ideolojik değil de nedir? Kimin gönlü gelip de affedersin işçinin havuza atlamasını, veyahutta orada soğukta dışarıda kalmasını ister? Böyle bir şeye tahammül etmek mümkün mü? Ama kusura bakmasınlar ben tüyü bitmemiş yetimin hakkını da orada durarak, oturarak kimseye yediremem. Böyle bir hakkım yok. Ve bunun bedeli ne olursa olsun..."

-MARKETLERDE İLAÇ SATILMASI-

Başbakan Erdoğan, göreve geldiklerinde SSK hastanelerinde ne kadar eczane varsa hepsini kapattıklarını, 2003'ün rakamıyla yaklaşık 2,5 katrilyonluk bir kaynağı o günün eczanelerine devrettiklerine dikkat çekerek şunları kaydetti: "Biz şimdi ne yaptık? Biz de diyoruz ki kardeşim buyurun size 15 Ocak'a kadar müsaade direkt olarak gelirsiniz SGK ile anlaşmanızı yaparsınız ve anlaşmayı da yapmak suretiyle biz eczacılarla baş başa bu işi götürürüz. Artı aynen Amerika'da olduğu gibi artık marketlerde, süpermarketlerde ecza ile ilgili stantlar kurulmasına yönelik de bir çalışmayı ayrıca yürütüyoruz. Bu işi geliştireceğiz. Bunun başka çaresi yok. Tekel oluşturmayacağız. Her yerde rekabet alanını geliştireceğiz. Bilimden sanata her yerde. Bunu yapmak durumundayız. Aksi takdirde uluslararası camiada biz o beklediğimiz sıçramayı yapamayız.".
 28 Aralık 2009, 00:29 
nacrunakah
ADMiN,bence marketlerde ilaç satılması o kadar da kolay değil.hem batılılaşmaktan söz ediyor hem de markette ilaç satmaktan.zaten altyapıyı kurmadan acele ederek kurumları birleştirip yeterince sıkıntıya sebep oldular.şimdi bir de bu ozaman eczacı da meyve sebze satar.öyle ya......


 01 Ocak 2010, 13:11 
peterparker
oldu olacak kasaplarda cerrah , berberlerde dermatolog olsun :))
 05 Ocak 2010, 23:27 
xemgini
Kim demiş bir kisi hata yapıyorsa bir kuruma mal edilemez hem hatayı işleyen bir kişi değilki buna karşı çıkmayan uysal seyircilerde hata yapiyor. Bir çuvaldız birgün dönüp dolaşıp birgün iktidarın kendisine başkası tarafından batırılacak hemde çatıştığı kurumlarada. Cünkü çuvaldızı kendine batırmazsan birgün gelir başkası...
 09 Ocak 2010, 07:50 
xemgini
Bence marketlerde satılsa sakıncası yok. Herhangi bir allerjik reaksiyon olursa temel yaşam desteğide öğretilir dükkancılara. Acil durumlara karşı yeterli ekipmanda verilir is biter. :-D
Baska bir yönüylede aslinda gercekten iyi olur o kadar doktorlardan reçete otlanarak milletin vergisiyle oluşturulan saglik bütçesinde parazit etkileri azalmış olur. Üstelik bu parazitligi yapan kalfa kesimi is bulduğu icin diger insanlara yani işsiz insanlara göre bu dolandırıcılığa ihtiyacı olmayan toplum üyeleri. Ticari açıdan bakıldığında ise ayakları üzerinde duran eczane kendini bayağı finanse eder. Ilac fiyatları denetimsiz olursa vahşi piyasa fiyatları ile başedilemez. Herkesin elini vicdanına koyup öyle tepki vermesini isterdim.
 09 Ocak 2010, 08:11 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: