BAKANLIĞA DEVREDİLEN ASKERİ HASTANEDE POLİKLİNİK SAYISI 2 KAT ARTTI
ADMiN
Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Mustafa Dönmez, Sağlık Bakanlığı'na devredilerek Çorlu Devlet Hastanesi Münir Alkan binası adıyla hizmete devam eden hastanede, eskiye göre tüm poliklinik hizmetlerinde yaklaşık 2 kat artış yaşandığını bildirdi.Dönmez yaptığı açıklamada, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren KHK kapsamında, Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) ve asker hastanelerinin Sağlık Bakanlığına devredilmesi ile Çorlu Asker Hastanesi'nin darbe girişiminde şehit olan Tekirdağlı polis memuru Münir Alkan'ın adıyla Çorlu Devlet Hastanesi'ne ek bina olarak 26 Ağustos'ta hizmet vermeye başladığını hatırlattı.

Çorlu Devlet Hastanesi Münir Alkan binasında askeri personele ve sivil vatandaşlara hizmet verildiğini aktaran Dönmez, şunları kaydetti:

"Sağlık Bakanlığımıza devrolunarak Çorlu Devlet Hastanesi Münir Alkan binası adıyla hizmetine devam eden hastanemizde, eskiye nazaran tüm poliklinik hizmetlerimizde yaklaşık 2 kat artış gözlenmektedir.

Her gün 13 poliklinikte yaklaşık 400-500 hastaya hizmet verilmekte ve bu rakam her geçen gün artmaktadır. Münir Alkan binasında var olan Ağız ve Diş Sağlığı hizmetleri ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmetlerinde kapasite genişlemesi gerçekleştirilmiş olup tüm faaliyetleri yoğun bir şekilde devam etmektedir. Münir Alkan binasında Ağız ve Diş Sağlığı biriminde 1 çene cerrahi uzmanı, 1 protez uzmanı ve 1 diş doktoru ile hem askeri personele hem de sivil vatandaşlarımıza hizmetine devam etmektedir. Ayrıca Münir Alkan binasında çalışmaları devam eden ve önümüzdeki günlerde açılması planlanan Psikiyatri Servisi ile tüm halkımıza hizmet vermeye başlanacaktır."

Dönmez, Çorlu Devlet Hastanesi Münir Alkan binasında yeni bölümlerin açılması için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 04 Ekim 2016, 17:56 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
  Anasayfa   Bilgi Yarışması   Deneme Sınavı   Çalışma Soruları   Forum   Dosyalar   Linkler   Anketler   Etkinlikler   Özel Mesajlar   Sözlük  
  Üyeler   Yöneticiler   Favori Sorular   Soru Ekle   Soru Sınıfla   Tüm Sorular   Günün Sorusu  
  Üye Ol   Üye Girişi Yap   Üye Çıkışı Yap   Üyelik Ayarları  Banka 
  Destek  Site Haritası   Site İçi Arama   İletişim