GATA, SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ'NE BAĞLANACAK
ADMiN
Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) bağlı eğitim hastaneleri, TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi ile asker hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devrine ilişkin esaslar belirlendi.Resmi Gazete'de yer alan konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararına göre, GATA'ya bağlı yükseköğretim birimleri tüm hak ve yükümlülükleri, taşınır ve taşınmazlarıyla birlikte Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne devredilecek.

Karar kapsamında GATA, TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi ile asker hastaneleri de Sağlık Bakanlığı'na (Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu) devredildi.

Devredilen yükseköğretim birimlerinde öğretim elemanları ile sağlık personeli kendilerine uygun kadrolara nakledilecekler.

Devredilen sağlık kuruluşlarına bağlı olarak hizmet veren birimlerden Genelkurmay Başkanlığı, TSK, Sahil Güvenlik ve Jandarma Genel Komutanlıkları karargahlarında olanlar devir kapsamı dışında tutulacak.

 17 Ağustos 2016, 15:50 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
  Anasayfa   Bilgi Yarışması   Deneme Sınavı   Çalışma Soruları   Forum   Dosyalar   Linkler   Anketler   Etkinlikler   Özel Mesajlar   Sözlük  
  Üyeler   Yöneticiler   Favori Sorular   Soru Ekle   Soru Sınıfla   Tüm Sorular   Günün Sorusu  
  Üye Ol   Üye Girişi Yap   Üye Çıkışı Yap   Üyelik Ayarları  Banka 
  Destek  Site Haritası   Site İçi Arama   İletişim