DR.HEİMLİCH İLK KEZ HEİMLİCH MANEVRASINI KULLANARAK HAYAT KURTARDI!
ADMiN

DİKKAT: Bu konu 4 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Dr. Henry Heimlich, adını verdiği Heimlich manevrasını ilk kez 96 yaşında kullanarak, yaşadığı huzur evindeki arkadaşının hayatını kurtardıDr.Heimlich, Heimlich tekniği olarak bilinen ve insanların boğazlarına yemek veya herhangi bir madde takılması durumunda boğulmayı engellemek için kullanılan tekniği ilk kez 1974 yılında keşfetti. Fakat 96 yaşına kadar bu tekniği bizzat kullanmadı.

Emekli Göğüs Cerrahı Dr. Heimlich, yaşadığı Cincinnati Huzur Evi yemek salonunda yemek yediği sırada yan masada yemek yiyen arkadaşının boğazına yediği hamburgerin takılması üzerine, arkadışına Heimlich Manevrası ile müdahale etti ve 87 yaşındaki kadının hayatını kurtardı.

Heimlich, ‘’Bu çok sevindiriciydi ve o dakikalar benim için çok önemliydi. Benim bulduğum manevranın uzun yıllardır insanların hayatını kurtardığını biliyorum ve bu çok kez ispat edildi. Ama sağımda oturan ve boğulma tehlikesi geçiren birine ilk defa müdahale ettim.’’ ifadelerini kullandı.
Heimlich, her huzur evi sakinin bir daireye sahip olduğu, ortak yemek salonu olan bir yaşam merkezinde yaşıyor.

Heimlich’in kendi bulduğu manevrayı ilk kez 96 yaşında kullanması, Trisha Greenhalgh’ın paylaştığı, ‘’Bu inanılması güç bir durum, Heimlich kendi bulduğu Heimlich manevrasını ilk kez 96 yaşında kullandı ve bir hayatı kurtardı.’’ tweet ile haftanın tweeti oldu. (Guardian'dan çeviri: Medimagazin) 31 Mayıs 2016, 18:54 
Sayfalar:  
1