GİZEMLİ HASTALIK: 2 KARDEŞ HAVA KARARINCA NEREDEYSE 'BİTKİSEL HAYATA' GEÇİYOR
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 4 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Abdul Rasheed ve Shoaib Ahmed kardeşler hava kararır kararmaz neredeyse bitkisel hayata geçiyor. Gözlerini açamıyorlar, konuşamıyorlar ve yemek yiyemiyorlarPakistan'da 2 çocuğun sıra dışı hastalığının gizemi çözülemiyor. Ülkenin güneyindeki Belucistan Eyaleti’nin Quetta kentine yakın bir köyde yaşayan Abdul Rasheed (9) ve Shoaib Ahmed (13) adındaki 2 kardeş, gün boyunca normal birer çocuk olarak okullarına gidiyor, arkadaşlarıyla oynuyor, büyük iştahla yemeklerini yiyor. Ama 2 kardeş hava kararır kararmaz neredeyse “bitkisel hayata” geçiyor. Gözlerini açamıyorlar, konuşamıyorlar ve yemek yiyemiyorlar. Çocukların yoksul ailesi, onları başkent İslamabad’ın en iyi doktorlarına götürmesine rağmen henüz bir yanıt alabilmiş değil.

Pakistan Tıp Bilimleri Enstitüsü’nden Prof. Cavik Akram, “Çok sayıda test yapmamıza rağmen çocukların neden bu sendromu yaşadığını çözemedik” dedi.
Ücretsiz sürdürülen testlerin sonuçları analiz için yurtdışındaki uzmanlara gönderilmesine rağmen çocukların hava kararır kararmaz felç yaşamasına neyin neden olduğu bulunamadı. Çocuklar ise bir an önce normal yaşantılarına dönmek istediklerini söylüyor.

 08 Mayıs 2016, 15:18 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: