DEFNİ GECİKTİREN İKİ DOKTORA DAVA
ADMiN
Vefat eden yakını için defin ruhsatı almaya gittiği aile sağlığı merkezinde nöbetçi doktorları bulamayan Ayşen Sarı şikâyetçi oldu. Nöbetçi doktor hakkında 2 yıla kadar hapis istendi2 yıl önce ölen yakını İbrahim Seven'in defin ruhsatı için Bakırköy'de bir aile sağlığı merkezine giden ancak doktor bulamayan Ayşen Sarı, iki doktordan şikâyetçi oldu. Cenaze ertesi gün toprağa verilebildi. Doktorlar Songül G. ve Elif Ö. hakkında "Görevi kötüye kullanmak"tan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

'GÖREV YERİNDE DEĞİLDİ'
Sarı, Adnan Menderes dönemi milletvekillerinden Seven'in yakınıydı. Ona bakıyordu. Seven, iki yıl önce öldü. Sarı da defin ruhsatı almak için Bakırköy'deki Sağlık Merkezi'ne gitti. Nöbetçi doktor Songül G. yerinde yoktu. Sarı defin ruhsatı alamadan sağlık merkezinden ayrılmak zorunda kaldı. Aynı gün bir süre sonra tekrar merkeze giden Sarı'ya, Songül G.'nin yerine bakan doktorun da yerinde olmadığı söylendi. Sarı, ruhsatı alamadığı için evine döndü. Cenaze de defnedilemedi. Sarı, sonraki gün İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'ne giderek istediği defin ruhsatını aldı ve cenazeyi toprağa verdi. Ardından da savcılığa şikâyette bulundu.

Sarı, "İbrahim Seven, 08 Ağustos 2014'te saat 22.30'da vefat etti. Defin ruhsatını, Bakırköy 8 No'lu Aile Sağlık Merkezi'nden alamadım. Ertesi gün il sağlık müdürlüğünden aldım. Bu nedenle defin işlemleri uzun sürdü. Nöbetçi olduğu halde görevine gelmeyen doktor Songül G. ile görevini gereği gibi yapmayan hekim Sibel A.K.'den şikâyetçiyim" dedi.

ŞİKÂYETTEN VAZGEÇTİ AMA...
Soruşturmanın ardından aile sağlık merkezinde görev yapan doktorlar Songül G. ve Elif Ö. hakkında "Görevi kötüye kullanmak" suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Dava sürecinde Sarı, şikâyetinden vazgeçse de sanıklar hakkındaki suçlama kamu davası olarak devam ediyor. Sibel A.K. hakkında ise dava açılmadı.

 03 Nisan 2016, 16:33 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
  Anasayfa   Bilgi Yarışması   Deneme Sınavı   Çalışma Soruları   Forum   Dosyalar   Linkler   Anketler   Etkinlikler   Özel Mesajlar   Sözlük  
  Üyeler   Yöneticiler   Favori Sorular   Soru Ekle   Soru Sınıfla   Tüm Sorular   Günün Sorusu  
  Üye Ol   Üye Girişi Yap   Üye Çıkışı Yap   Üyelik Ayarları  Banka 
  Destek  Site Haritası   Site İçi Arama   İletişim