YENİ AÇILAN TIP FAKÜLTESİNİN ÖĞRENCİLERİ BAKANLIK HASTANELERİNDE EĞİTİM ALACAK
demo
Tıp Fakültesi öğrencileri lisans ve lisansüstü eğitimleri ile uzmanlık uygulamalı eğitimlerini, Aksaray'daki sağlık tesislerinde yapacak.Aksaray Valiliği ve Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü arasında bir süredir sürdürülen çalışmalar imzalanan işbirliği protokolü ile sonuçlandırıldı.

İşbirliği protokolü Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının görüşüne sunuldu. Hazırlanan protokole göre, Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri lisans ve lisansüstü eğitimleri ile tıpta uzmanlık uygulamalı eğitimlerini Aksaray’daki sağlık tesislerinde yapabilecek.

Aksaray Üniversitesine bağlı tıp fakültesi açılmasına dair Bakanlar Kurulu kararı, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmasının ardından Resmi Gazetede yayınlanmıştı.

Aksaray’da kurulan Tıp Fakültesi ile ilgili eğitim ve diğer konularda çalışmaların hızlandırılmasında yeni bir süreç başlatıldı. Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Şahin beraberinde Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Himmet Durgut, Üniversite Genel Sekreteri Bayram Ali Yavaş, Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Ahmet Korkmaz ile Vali Şeref Ataklı’yı ziyaret ederek bir süre görüştü.

Valilik Makamında gerçekleşen görüşmede; Aksaray Valiliği ve Aksaray Üniversitesi Rektörlüğü arasında bir süredir çalışmaları sürdürülen Tıp Fakültesi öğrencilerinin lisans ve lisansüstü eğitimleri ile tıpta uzmanlık uygulamalı eğitimlerinin Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık kurumlarında yapabilmelerine olanak sağlayacak işbirliği protokolü değerlendirildi.

Hazırlanan “İşbirliği Protokolü”nün Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının uygun görüşüne sunulması kararlaştırıldı.

 30 Aralık 2015, 18:01 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
  Anasayfa   Bilgi Yarışması   Deneme Sınavı   Çalışma Soruları   Forum   Dosyalar   Linkler   Anketler   Etkinlikler   Özel Mesajlar   Sözlük  
  Üyeler   Yöneticiler   Favori Sorular   Soru Ekle   Soru Sınıfla   Tüm Sorular   Günün Sorusu  
  Üye Ol   Üye Girişi Yap   Üye Çıkışı Yap   Üyelik Ayarları  Banka 
  Destek  Site Haritası   Site İçi Arama   İletişim