DOKTOR DARP EDENLERE 17'ŞER YIL HAPİS CEZASI TALEBİ
ADMiN
Adana'da bir doktorun darp edilmesiyle ilgili tutuklanan 3 sanık hakkında hapis cezası istemiyle dava açıldıAdana'da bir doktorun darp edilmesiyle ilgili tutuklanan 3 sanık hakkında 17'şer yıl 10'ar aya kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

Adana 17. Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianameye göre, 23 Ekim'de düşme sonucu yaralanan Y.A, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Hasta Y.A'nın kardeşleri Z.A. (53), İ.A. (48) ve M.A. (43), kendilerine söylenen ameliyat saatinin geçtiğini öne sürerek beyin cerrahi servisinde görevli hemşireler G.E. (22) ve D.K'yi (25), ''Bizim hastamız ne zaman ameliyata alınacak. Hemen ameliyata alın, yoksa bu hastaneyi yakarız'' diye tehdit etti.

Görevlilerin çağırması üzerine gelen doktor H.R.K, hasta yakınlarını, ''Beyninde tümör olan küçük bir çocuğun acilen ameliyat olması gerekiyor. Ondan sonra sizin hastanızı ameliyata alacağız'' diyerek sakinleştirmeye çalıştı.

Bunun üzerine 3 kişi, küfür ederek doktor H.R.K.'ye saldırıp, darp etti. Doktor H.R.K.'nin aldığı darbeler sonucu iki kaburga kemiği kırılırken, gözaltına alınan 3 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

İddianamede en üst sınırdan ceza talep edilen 3 sanık hakkında hakkında , ''Kemik kırığı meydana gelecek şekilde yaralama'' suçundan 6 yıl 9 ay, ''Birden fazla kişiyle tehdit'' suçundan 8 yıl 9 ay ve 'Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret'' suçundan da 2 yıl 4 aya kadar olmak üzere, her biri için 17'şer yıl 10'ar aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

 11 Kasım 2015, 20:48 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
  Anasayfa   Bilgi Yarışması   Deneme Sınavı   Çalışma Soruları   Forum   Dosyalar   Linkler   Anketler   Etkinlikler   Özel Mesajlar   Sözlük  
  Üyeler   Yöneticiler   Favori Sorular   Soru Ekle   Soru Sınıfla   Tüm Sorular   Günün Sorusu  
  Üye Ol   Üye Girişi Yap   Üye Çıkışı Yap   Üyelik Ayarları  Banka 
  Destek  Site Haritası   Site İçi Arama   İletişim