ACS 2015'TE EN DEĞERLİ BİLİMSEL ARAŞTIRMA TÜRKİYE'YE
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 4 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği'nde başasistan olarak görev yapan Dr. Evren Dilektaşlı, Amerika Birleşik Devletleri'nde verilen en değerli bilimsel araştırma ödülüne layık görüldü.Ekim ayında ABD'nin Chicago şehrinde dünyanın en büyük cerrahi derneği “American College Of Surgeons” tarafından düzenlenen ACS 2015 kongresinde, Dr. Evren Dilektaşlı, travma, cerrahi yoğun bakım, obezite ve acil cerrahi alanlarında yaptığı bilimsel çalışmalar sebebiyle 2015 yılının en değerli bilimsel araştırması “Excellence In Research Award” ödülüne layık görüldü.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bursa İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, "Kaliteli sağlık hizmeti verme hedefinin yanı sıra araştırmacıların önünü açacak, onlara zaman ve teknik destek sağlayacak düzenlemeler yapıyoruz. Yaptığı ilmi çalışmalar dolayısıyla Dr. Evren Dilektaşlı’yı tebrik ediyorum" dedi.

Aşkın, araştırmacı hekimlere olan ihtiyacın önemine dikkat çekerek, bu tarz başarıların devamını arzu ettiklerini söyledi.

 02 Kasım 2015, 19:43 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: