SAĞLIK KURUMLARINA 'KALİTE' CEZASI YAĞDI
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 4 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!


Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Doğan Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sağlık kurumlarının hem kalite standartları hem de mevzuata ve düzenlemelere uyumları yönünden denetlendiğini söyledi.

Her yıl kalite standartları çerçevesinde 3 ekiple kamu, özel, üniversite hastaneleri ve ağız diş sağlığı merkezlerini hasta ve çalışan güvenliği, hasta ve çalışan memnuniyeti temelinde "süreç ve sonuç bazlı" incelediklerini belirten Ünal, hizmet süreçlerinin dış gözle değerlendirildiğini anlattı.

Ünal, şöyle konuştu:

"En son yapılan 2014 sağlıkta kalite değerlendirmesinde 676 kamu, 420 özel ve 38 üniversite hastanesi ile 37 ağız diş sağlığı merkezi değerlendirilmiştir. Bu bağlamda 2014 yılında uyarı, para cezası, faaliyet durdurma ve ruhsat iptali veya askıya alınması gibi başlıklarda toplam 3 bin 109 müeyyide uygulanmıştır. 2014-2015 döneminde 730 bin liraya yakın para cezası verilmiştir."

Tıbbi işlemler ve tetkiklerin de medikal uygunluk yönünden incelendiğine dikkati çeken Ünal, ilerleyen süreçte sahaya yönelik rehberler yayımlanarak, benzer değerlendirmelerin devam edeceğini sözlerine ekledi.

 27 Ağustos 2015, 14:18 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: