TIBBİ İNGİLİZCE SÖZLÜK
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 10 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
oncetus.com TUS İngilizce sınavına hazırlanan herkes için kulanışlı, pratik bir program hazırladı. Excel VBA makroları kullanılarak hazırlanmıştır. Kurulum gerektirmez. Microsoft Excel (XP ve 2000 üzeri versiyonların) kurulu olması ve makro güvenlik seviyesinin uygun ayarda bulunması programı çalıştırmak için yeterlidir.

http://hotfile.com/dl/29985931/af88a66/oncetus.com_tibbi_ingilizce_sozluk.rar.html
veya http://www.oncetus.com/dosyalar/oncetus.com_tibbi_ingilizce_sozluk.rar
rar pass: oncetus.com
 29 Ağustos 2009, 19:58 
ADMiN
Ekran görüntüleri:
 29 Ağustos 2009, 19:59 
ADMiN
KULLANIM KLAVUZU

Arama
Terim Alanına arayacağınız kelimeyi yazın. Program otomatik olarak o kelimeyi arayacaktır. Arama sonucunda Bulunan Terimler bölümünde içinde aradığınız kelimenin geçtiği terimler listelenecek, Bulunan Metinler bölümünde açıklama kısmında aradığınız kelimenin geçtiği terimler listelenecektir.

Gezinme
Bulunan Terimler veya "Bulunan Metinler" bölümünden bir seçenek seçili iken:
+ tuşuna basarsanız, sonraki 10 sonuç listelenir.
- tuşuna basarsanız, önceki 10 sonuç listelenir.
BOŞLUK tuşuna basarsanız, sonraki seçeneğe geçersiniz.

Ekleme
Terim alanına girdiğiniz kelime veritabanında bulunamazsa ekleme formu otomatik açılır. Sol üst köşede bulunan (+) butonuna tıklayarak kendi isteğinizle ekleme formunu açabilirsiniz. Bu formu doldurarak veritabanına kendi terimlerinizi ve açıklama metinlerinizi ekleyebilirsiniz. Dikkat: Terim alanına girdiğiniz kelime veritabanında zaten mevcutsa eski veri korunacak, sizin girdiğiniz açıklamalar dikkate alınmayacaktır.

Düzenleme ve Silme
Bulunan Terimler veya "Bulunan Metinler" bölümünden bir seçenek seçili iken: Açıklama metni üzerine çift tıkladığınızda yazı rengi kırmızıya döner, Kaydet ve "Sil" seçenekleri belirir. İstediğiniz değişiklikleri yaptıktan sonra Kaydet butonuna tıklayarak yaptığınız değişiklikleri kaydedebilirsiniz. Sil butonuna tıklayarak o kelimeyi veritabanından silebilirsiniz, ancak silinen veri geri alınamadığından dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Google
Sağ üst köşedeki Google simgesine tıklayarak terim alanına girdiğiniz kelimeyi Googleda arayabilirsiniz.
 29 Ağustos 2009, 20:00 
Natavan
Salam
 19 Haziran 2010, 12:13 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: