DOKTORUN KAFASINA TELEFON FIRLATTILAR
ADMiN
İzmir Tabip Odası, İzmir Atatürk Eğitim Hastanesinde görevli Uz. Dr. Nezihi Şemin, hasta muayenesi sırasında, başka bir hasta ve yakınının fiili ve sözlü saldırısına uğradığını iddia etti.Tabip odasından yapılan açıklamada, İzmir Atatürk Eğitim Hastanesinde çalışan Şemin'in, randevu saati gelen bir hastayı içeri alarak muayene ettiği sırada, içeri giren bir başka hasta ve yakınının, "randevu sırasına uymadan hasta aldığı" suçlamasına maruz kaldığı ve içeri girenlerin ellerindeki telefonu Şemin'in kafasına atarak saldırıda bulundukları ileri sürüldü.

Hastanelerde, 65 yaş üstü ve engelli gibi öncelikli hastalar ile acil hastalar gibi karmaşık bir randevu sistemi uygulandığının belirtildiği açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Bu sistem, hastalarca anlaşılamamakta ve yaşanan karışıklığın sorumlusu hekim olarak görülmekte ve öfke hekime yönelmektedir. Yaşanan bu son şiddet olayı da bu nedenle olmuştur. Ne yazık ki sağlıkta her gün yaşanan ve ayda binleri bulan şiddetin sıradan örneklerinden birisidir."

Açıklamada, yaşanan şiddet olayı kınanarak, sağlıkta ölüme kadar varan şiddet olaylarının önlenmesi için hükümete sorumluluk çağrısı yapıldı.

 22 Temmuz 2015, 22:46 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
  Anasayfa   Bilgi Yarışması   Deneme Sınavı   Çalışma Soruları   Forum   Dosyalar   Linkler   Anketler   Etkinlikler   Özel Mesajlar   Sözlük  
  Üyeler   Yöneticiler   Favori Sorular   Soru Ekle   Soru Sınıfla   Tüm Sorular   Günün Sorusu  
  Üye Ol   Üye Girişi Yap   Üye Çıkışı Yap   Üyelik Ayarları  Banka 
  Destek  Site Haritası   Site İçi Arama   İletişim