AİLE HEKİMLERİNDEN SAVCI'NIN O CÜMLESİNE KINAMA!
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 4 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
İkiz çocuklarına aşı yaptırmamasıyla gündeme gelen Savcı'ya, yaptıkları işlem karşılığında döner sermaye almayan aile hekimlerinden kınama geldiAile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) Savcı tarafından yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığı ifade edilerek şunlar kaydedildi:

Yeni doğan bebekleri için aşı yaptırmayı reddeden ebeveynlerin, Türkiye’de bebeklerin bağışıklama sorumluluğunu alan Aile Hekimleri için yaptıkları söylemler gerçeği yansıtmamaktadır.

İlgililerin bilimsellikten uzak ve mevzuat bilgisi yetersizliğinden kaynaklanan “…Aşı yaptıran her çocukla ilgili olarak döner sermayeden alınacak maddi menfaatin hesabı yapılarak anne-babaların çocuklarına zorunlu olarak aşı yaptırmaları gerektiği noktasında baskılar yapılmaktadır….” Cümlesini kınıyoruz.

Biz Türkiye’nin aile hekimleri olarak en büyük hedefimiz, gelecek nesillerin dünden daha iyi şartlarda, daha sağlıklı yaşamasıdır.

“Sağlıkla yaşayan, sağlıkla yaşlanan Türkiye” sloganımızdır.

Aile Hekimliğinde döner sermaye uygulaması olmadığı gibi, aşılar üzerinden her hangi menfaat sağlanması da söz konusu değildir.

Biz kendi çocuklarımız ile vatandaşlarımızın çocukları arasında ayrım yapmıyoruz. Vatandaşlarımızın çocukları da bizim çocuğumuzdur. Yapılan bağışıklama hizmetleri herkes için aynıdır.

Kendi çocukları hakkında açılan bir davada genelde Hekimlere özelde Aile Hekimlerine bu tip suçlamalar getirenleri kınıyoruz.

Bağışıklama programa kapsamında canla başla çalışan Aile Hekimlerine getirilen bu mesnetsiz suçlamalar karşısında sessiz kalan yetkilileri de ayrıca kınıyoruz.

Kamuoyuna Saygılarımızla duyururuz.

Dr. Lütfi TİYEKLİ
AHEF Genel Sekreteri

 25 Haziran 2015, 17:52 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: