'DOKTORA KURŞUN, DEVLETE SIKILMIŞ KURŞUNDUR'
ADMiN


Kayseri Tabip Odası tarafından düzenlenen basın toplantısına MHP Kayseri Milletvekili adaylarından Prof. Dr. Yusuf Hallacoğlu, Süleyman Korkmaz, İstemihan Üçok, Mehmet Özmen, Mete Taştan, AK Parti Milletvekili adaylarından Op. Dr. Kemal Tekden, Doç. Dr. Havva Çalış ve CHP Milletvekili adaylarından Op. Dr. Çetin Arık’’ katılarak destek verdi.

Her üç partinin Milletvekili adayları sağlıkta şiddetin partiler üstü bir olay olduğunu vurgulamışlar ve seçilip TBMM’e gittiklerinde ‘’Sağlıkta şiddet uygulayanlar partimiz üyesi olamazlar’’ şeklinde bir kararın çıkması için çalışacaklarını deklare etti.

Kayseri Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İ. Suat Öktem yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

29 Mayıs 2015 Cuma günü Samsun’da Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Kamil FURTUN görevi başında iken silahlı bir saldırı sonucu öldürülmüştür. Acımız büyüktür.
Sebebi ne olursa olsun demokratik hukuk Devletinde görevi başında iken bir doktora öldürmek amacıyla kurşun sıkılmışsa, bu kurşun aslında Devlete sıkılmıştır. Biz Türk hekimleri olarak bunu böyle değerlendiriyoruz.
Katilin olaydan sonra ne söylediğinin de, hiçbir önemi yoktur. Katil katildir.
Devlete sıkılan bu kurşun olayının tekrarlanmaması için siyasi otoriteleri sorumluluk almaya ve sorunun çözümüne katkı vermeye kamuoyu önünde davet ediyoruz.
Ve uyarıyoruz gerekli tedbirler eksiksiz olarak alınmadığı takdirde olacaklardan hekimler sorumlu olmayacaktır. Çünkü artık Türk hekimlerinin sabrı zorlanmaktadır, tükenme noktasına gelmiştir.
Şehit edilen meslektaşımız Dr. Kamil FURTUN'a ALLAH'tan rahmet yakınlarına ve bütün hekim camiasına sabırlar diliyoruz.

 01 Haziran 2015, 20:33 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
  Anasayfa   Bilgi Yarışması   Deneme Sınavı   Çalışma Soruları   Forum   Dosyalar   Linkler   Anketler   Etkinlikler   Özel Mesajlar   Sözlük  
  Üyeler   Yöneticiler   Favori Sorular   Soru Ekle   Soru Sınıfla   Tüm Sorular   Günün Sorusu  
  Üye Ol   Üye Girişi Yap   Üye Çıkışı Yap   Üyelik Ayarları  Banka 
  Destek  Site Haritası   Site İçi Arama   İletişim