1 MAYIS İÇİN KUTLAMA MESAJI YAYINLAYAN TEK BAKANLIK
ADMiN
1 Mayıs İşçi Bayramı ile ilgili Türkiyede sadece Sağlık Bakanlığının internet sitesinde kutlama mesajına yer verildi. Bakanlık sitesinde, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününüz Kutlu Olsun yazısı ile Bakan Mehmet Müezzinoğlunun mesajı yayımlandı. 21 bakanlığın resmi internet siteleri incelendiğinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı dahil sadece bir bakanlığın, işçilerin bayramını kutlaması dikkat çekti.Sağlık bakanlığı’nın resmi internet sayfasının kapağında “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nüz Kutlu Olsun” yazılı pankartının yer aldı. Pankart fotoğrafının devamında Bakan Müezzinoğlu’nun “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” başlıklı şu mesajı yayımlandı:

ÇALIŞANLARI KUTLADI

“Öncelikle bütün çalışanların, emeğin ve alın terinin sembolü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyorum. İnsanlık değerlerinin gelişiminde gayretleriyle, fedakârlıklarıyla emekçilerin ve emeğin yeri tartışılmazdır. Emeği ve alın terini kutsayan bir medeniyetin mensupları olarak bizler de emek bilincinin gelişimine önemli katkılar sunmuş bir milletin fertleriyiz. İşçinin alın teri kurumadan emeğinin karşılığını alması gerektiği bilinci ve terbiyesiyle hareket edildiğinde emekçilerin ve diğer toplumsal kesimlerin sorunlarının birçoğunun çözülebileceği kuşkusuzdur.

 03 Mayıs 2015, 14:28 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
  Anasayfa   Bilgi Yarışması   Deneme Sınavı   Çalışma Soruları   Forum   Dosyalar   Linkler   Anketler   Etkinlikler   Özel Mesajlar   Sözlük  
  Üyeler   Yöneticiler   Favori Sorular   Soru Ekle   Soru Sınıfla   Tüm Sorular   Günün Sorusu  
  Üye Ol   Üye Girişi Yap   Üye Çıkışı Yap   Üyelik Ayarları  Banka 
  Destek  Site Haritası   Site İçi Arama   İletişim