HASTANELERDE SİGARA İÇME BÖLÜMLERİ OLUŞTURACAK
ADMiN


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, hastane bahçelerinde giriş ve çıkış kapılarından uzakta özel sigara içme bölümlerinin oluşturulacağını söyledi.

Bakan Müezzinoğlu, Trakya Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açılışı için tören alanına yaya olarak geçtiği sırada üniversite tıp fakültesi hastanesi bahçesinde sigara içenlere sağlık için sigarayı bırakmaları uyarısında bulundu.

Gazetecilerin 81 il valiliklerine gönderilen Tütün Genelgesi kapsamında hastane bahçelerinde de sigara içme yasağı getirilip getirilmeyeceği yönündeki soruya Bakan Müezzinoğlu, şöyle yanıt verdi:

"Hastane bahçelerinde sigara içmeyi yasaklayamıyoruz, onun için ayrı bölümler yapıyoruz. Çünkü hastası vefat eden oluyor, yoğun bakımda hastaları olanlar oluyor, bahçe dışına taşıyamayız. Bu tür kampüsler de geniş alanlar. Hastane yöneticilerimiz hastane giriş ve çıkış kapılarından uzakta sigara içme bölümleri oluşturacak."

 02 Mart 2015, 00:27 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
  Anasayfa   Bilgi Yarışması   Deneme Sınavı   Çalışma Soruları   Forum   Dosyalar   Linkler   Anketler   Etkinlikler   Özel Mesajlar   Sözlük  
  Üyeler   Yöneticiler   Favori Sorular   Soru Ekle   Soru Sınıfla   Tüm Sorular   Günün Sorusu  
  Üye Ol   Üye Girişi Yap   Üye Çıkışı Yap   Üyelik Ayarları  Banka 
  Destek  Site Haritası   Site İçi Arama   İletişim