HEKİME HAKARET EDEN KARI -KOCAYA 22 AY CEZA
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 4 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Kayseri'de, kendilerini muayene eden hekime hakarette bulunan karı-kocaya yapılan yargılama sonrasında 22 ay 40 gün ceza verildi.Kayseri Eğitim ve Araştırma hastanesi acil servisine halsizlik şikâyeti ile muayeneiçin gelen A.B.A ve A.A isimli hastaların acilde görev yapan hekim Ö.S. tarafından muayene edildikten sonra kayıt bölümüne yönlendirildikleri öğrenildi. Karı koca olan hastaların geri dönerek ve doktora kendilerine serum takılmasını istedikleri, muayenelerini yapan hekim tarafından kendilerine serum yazıldığı, serumu taktırmak için hasta kabinine gitmeleri gerektiğinin söylendiği bildirildi.

Hasta A.B.A. ve A.A. kendilerini muayene eden hekime yönelik “şerefsiz bakacaksın bakmaya mecbursun seni hastaneden attıracağız” şeklinde hakaret ettikleri, olay üzerine mağdur sağlık personeli tarafından beyazkod bildirimi yapıldığı kaydedildi.

Hastane idaresi tarafından olayın adli makamlara ve İl Sağlık Müdürlüğüne intikal ettirildiği, hekime hakaret eden karı koca hakkında Kayseri 16. Asliye Ceza Mahkemesinde kamu davası açıldığı bildirildi. Kayseri İl Sağlık Müdürlüğünde görev yapan Sağlık Bakanlığı Avukatı Av. Serkan Demirkaya tarafından mağdur personele yargılama aşamasında hukuki yardım yapıldığı, ceza davasına mağdur sağlık personeline vekaleten müdahil olunduğu kaydedildi.

Mahkemece yapılan yargılama neticesinde sanık A.B.A kamu görevlisi hekime hakaretten dolayı 11 ay 20 gün hapis cezası ile diğer sanık A.A.’da yine kamu görevlisi hekime hakaretten 11 ay 20 gün
hapis cezası verildiği bildirildi.


 18 Şubat 2015, 21:56 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: