YENİ THSK BAŞKANI BELLİ OLDU
Editor
DİKKAT: Bu konu 4 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!


Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığına Prof.Dr.İrfan Şencan getirildi. Bir önceki başkan Prof.Dr.Seçil Özkan, 7 Haziran seçimleri dolayısıyla Kurum başkanlığından istifa etmişti.

Prof.Dr.İrfan Şencan kimdir?

1969 yılında Ankara'da doğdu. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra zorunlu hizmet yükümlülüğünü yerine getirmek üzere Gümüşhane Köse İlçesi sağlık ocağına atandı.
1993 -1997 yılları arasında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalında uzmanlık eğitimini tamamladı, ardından sırasıyla 1999 yılında Düzce Tıp Fakültesinde Yardımcı Doçent, 2005 yılında Doçent ve 2010 yılında ise Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Profesör oldu. 2005-2008 yılları arasında Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Klinik Şefi, Başhekim Yardımcılığı ve Başhekimlik görevlerini yürüten Prof. Şencan, 2008-2014 yılları arasında Sağlık Bakanlığında Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevlerini yaptı.

Halen Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Eğitim görevlisi (Klinik Şefi) ve Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanlarında yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmakta olup, alanındaki mesleki derneklerde kurucu, üye ve yönetim kurulu üyelikleri de yapan Prof. Şencan, Tıpta uzmanlık eğitiminin sorumluluğunu taşıyan ve koordine eden Tıpta Uzmanlık Kurulu üyeliği ve başkanlığını yürütmektedir. İngilizce bilen Prof. Şencan evli ve üç çocuk babasıdır.

18.02.2015 tarihinden itibaren Türkiye Halk Sağlığı Kurum Başkanlığını vekaleten yürütmektedir.

 18 Şubat 2015, 19:37 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: