'MESAİ SAATİNDE GELİN' DEDİ, 2 KİŞİ SALDIRDI
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 3 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Mardin'de Aile Sağlık Merkezinde görevli doktor, kendisini darbettiğini öne sürdüğü hasta yakınlarından şikayetçi oldu.MARDİN-İddiaya göre, Ortaköy Mahallesi'ndeki Aile Sağlığı Merkezinde görevli Dr. Osman Sağlam, öğle arasında iğne yaptırmak için gelen hastaya mesai saatleri içinde gelmesini söyledi. Bunun üzerine içeriye zorla giren hasta yakınları Sağlam'ı darbetti.

Dr. Sağlam, yaptığı açıklamada, kapıyı kapattıktan sonra kendisine ve sağlık çalışanlarına hakaret edildiğini savunarak, "Bunun üzerine kapıyı açarak, 'Hakaret etmek zorunda değilsin' dedim. Daha sonra 2 kişi bana saldırdı. Ayağım ile yüzümden darbe aldım. Durumu polise bildirdik. Darbedildiğime dair 10 günlük rapor aldım, şikayetçiyim" dedi.

- Sağlık çalışanlarından tepki

Mardin Tabip Odası, Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Şubesi ve Mardin Aile Hekimleri Derneği üyeleri, Halk Sağılığı Müdürlüğü önünde düzenledikleri basın açıklamasıyla olayı kınadı.

Grup adına açıklama yapan SES Şube Başkanı Ufuk Altıntaş, sağlık çalışanlarına şiddetin bir kültüre dönüştüğünü savundu.

Dr. Osman Sağlam'ın hasta yakınları tarafından darbedildiğini öne süren Altıntaş, sağlıkta şiddet ile sorunların çözülemeyeceğini belirtti.

Mardin Tabip Odası Başkanı Kamuran Yıldırım ise doktorların iyi niyetle, bilgi ve birikimleri doğrultusunda hastalara hizmet etmeye çalıştığını ifade ederek, doktorların şiddetle gündeme gelmesinden üzüntü duyduklarını dile getirdi.

Grup üyeleri, açıklamanın ardından ayağı alçıya alınan Sağlam'ı evinde ziyaret etti.

 07 Şubat 2015, 23:16 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: