'MESAİ SAATİNDE GELİN' DEDİ, 2 KİŞİ SALDIRDI
ADMiN
Mardin'de Aile Sağlık Merkezinde görevli doktor, kendisini darbettiğini öne sürdüğü hasta yakınlarından şikayetçi oldu.MARDİN-İddiaya göre, Ortaköy Mahallesi'ndeki Aile Sağlığı Merkezinde görevli Dr. Osman Sağlam, öğle arasında iğne yaptırmak için gelen hastaya mesai saatleri içinde gelmesini söyledi. Bunun üzerine içeriye zorla giren hasta yakınları Sağlam'ı darbetti.

Dr. Sağlam, yaptığı açıklamada, kapıyı kapattıktan sonra kendisine ve sağlık çalışanlarına hakaret edildiğini savunarak, "Bunun üzerine kapıyı açarak, 'Hakaret etmek zorunda değilsin' dedim. Daha sonra 2 kişi bana saldırdı. Ayağım ile yüzümden darbe aldım. Durumu polise bildirdik. Darbedildiğime dair 10 günlük rapor aldım, şikayetçiyim" dedi.

- Sağlık çalışanlarından tepki

Mardin Tabip Odası, Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Şubesi ve Mardin Aile Hekimleri Derneği üyeleri, Halk Sağılığı Müdürlüğü önünde düzenledikleri basın açıklamasıyla olayı kınadı.

Grup adına açıklama yapan SES Şube Başkanı Ufuk Altıntaş, sağlık çalışanlarına şiddetin bir kültüre dönüştüğünü savundu.

Dr. Osman Sağlam'ın hasta yakınları tarafından darbedildiğini öne süren Altıntaş, sağlıkta şiddet ile sorunların çözülemeyeceğini belirtti.

Mardin Tabip Odası Başkanı Kamuran Yıldırım ise doktorların iyi niyetle, bilgi ve birikimleri doğrultusunda hastalara hizmet etmeye çalıştığını ifade ederek, doktorların şiddetle gündeme gelmesinden üzüntü duyduklarını dile getirdi.

Grup üyeleri, açıklamanın ardından ayağı alçıya alınan Sağlam'ı evinde ziyaret etti.

 07 Şubat 2015, 23:16 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
  Anasayfa   Bilgi Yarışması   Deneme Sınavı   Çalışma Soruları   Forum   Dosyalar   Linkler   Anketler   Etkinlikler   Özel Mesajlar   Sözlük  
  Üyeler   Yöneticiler   Favori Sorular   Soru Ekle   Soru Sınıfla   Tüm Sorular   Günün Sorusu  
  Üye Ol   Üye Girişi Yap   Üye Çıkışı Yap   Üyelik Ayarları  Banka 
  Destek  Site Haritası   Site İçi Arama   İletişim