TIBBİYELİLER 'YAZILI TUS'A KARŞI İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 3 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!


Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin "2013-TUS Sonbahar Dönemi İdare Mahkemesi Kararıyla İptal Edilen 6 Soru Sonrası Yapılacak İşlemler Hakkında Açıklama" başlığıyla 26 Ocak 2015 Tarihinde yayınladığı açıklamayı dikkatle takip etmiş bulunmaktayız. Açıklamanın sonuç kısmının 5. Maddesinde geçen;
"Benzer sorunların oluşmaması için açık uçlu sorularla sınav (yazılı sınav) sistemi TUS’ta da uygulanacaktır." ibaresi özellikle dikkatimizi çekmiş olup, kamuoyunda sınav sistemini değişeceği yönünde yorumlanmıştır.

Bu tarz bir sınav sisteminin doğuracağı handikaplar konuyu ilgilendiren bütün kamuoyunun malumudur. Biz de derneğimiz bünyesinde bu sınav sisteminine karşı bir imza kampanyası başlatmış bulunmaktmayız. Imza kampanyamızı ne kadar geniş kitlelere duyurursak o kadar çok destek bulabileceğimizi düşünmekteyiz. Bu kampanyaya sitenizde haber olarak yer vererek şimdiden 1200 kişinin üstünde imzaya sahip kampanyanın Tıp camiasında daha çok duyulmasına yardımcı olmanız bizi çok mutlu edecektir.

Kampanya linkini aşağıda belirtiyoruz.

https://www.change.org/p/sağlık-bakanlığı-tus-da-açık-uçlu-soruya-hayır

14 Mart Tıbbiyeliler Derneği

 27 Ocak 2015, 22:32 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
İLGİLİ KONULAR: