'HAMİLE KADINA DOKTOR İLAÇ VERMEDİ, ÖLDÜ' DİYE ŞİKAYETÇİ OLDULAR!
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 4 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Grip olmasına karşın, doktorunun tavsiyesine uyup ilaç kullanmayan ve kontrol için gittiği muayenede fenalaşıp ölen 8 aylık hamile 40 yaşındaki Zeliha Karanın ailesi, doktordan şikayetçi oldu.Merkez Seyhan İlçesi Kurtuluş Mahallesi’ndeki Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. C.E.’nin muayenehanesine 16 Ocak’ta kontrole giden 8 aylık hamile Zeliha Kara, burada fenalaştı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye götürülmek istenen Kara yolda öldü. Karnındaki bebeğinin de öldüğü anlaşılan Kara, Adana Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından memleketi Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesi’nde toprağa verildi.

İHMAL İDDİASI
2 yıl önce ilk evliliğini yapan Zeliha Kara’nın ölümünden doktor Prof. Dr. C.E.’yi sorumlu tutan ailesi, şikayetçi oldu. Ablasının doktorun ihmali sonucu öldüğünü ileri süren Mahmut Yanalak şunları söyledi:

"Ablam 38 yaşına kadar hiç evlenmedi. 2 yıl önce Ali İhsan Kara ile evlendi. Normal yollarla hamile kaldı ve hamileliği boyunca da Prof. Dr. C.E.’ye kontrole gitti. Yaklaşık bir ay önce gribe yakalandı. Doktoru, bebek için riskli olacağını belirterek ilaç vermedi. Gribi doğal şekilde atlatmasını tavsiye etti, ama bir türlü atlatamadı. 1 aydır grip hastalığı geçmemişti, artık nefes alamaz hale geldi. Doktora tekrar kontrol için gitmiş, orada da fenalaştı, hastaneye götürmek istedikleri sırada hayatını kaybetti. Doktor ablama uygun ilaç vermiş olsaydı şimdi hayatta olacaktı. Doktordan şikayetçiyiz."

 19 Ocak 2015, 20:40 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: