SAĞLIK BAKANLIĞINDA İLK JİNEKOLOJİ ONKOLOJİ UZMANLIĞI BU HASTANEDE VERİLDİ
Editor
DİKKAT: Bu konu 6 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!


Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerde ilk Jinekoloji Onkoloji Yan Dal Uzmanlığı Eğitimi verildi. Bakanlık bünyesinde ilk Jinekoloji Onkoloji uzmanlığı eğitimi alan doktorlar, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nden Dr. Ulaş Solmaz ve Dr. Aykut Özdemir oldu.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği Jinekoloji Onkoloji Bölümü Eğitim ve İdari Sorumlusu Doç. Dr. Muzaffer Sancı, Sağlık Bakanlığı’nda Jinekoloji Onkoloji Uzmanı yetiştiren ilk Klinik olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Üç yıl önce Tıpta Uzmanlık Kurulu tarafından Perinatoloji ve Onkolojinin Kadın Doğumda Yan Dal olarak kabul edilmesinden sonra sınavla ilk asistanlarını aldıklarını ifade eden Sancı, “Eğitim süresi sonunda yapılan sınavda başarılı olan Dr. Ulaş Solmaz ve Dr. Aykut Özdemir Sağlık Bakanlığı’ndan eğitim alan, ilk jinekoloji Onkoloji uzmanları oldu, biz de Jinekolog Onkolog yetiştiren ilk klinik olduk. Kliniğimiz Yan Dal Eğitimi vermeye devam edecektir” dedi. Doç. Dr. Muzaffer Sancı, Prof. Dr. Aydın Özsaran, Doç. Dr. Coşan Terek, Doç. Dr. Senem Alanyalı ve Doç. Dr. Naciye Ümit Bayol’dan oluşan sınav jürisi karşısında ter döken yeni uzmanlar da, üç yıl süreyle Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde iyi bir eğitim aldıklarını belirterek, bundan sonraki mesleki hayatlarında aldıkları eğitimi en iyi şekilde değerlendireceklerini söyledi.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Köylüoğlu ise “Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık hizmeti açısından bölgenin en büyük hastanesi olma özelliği yanında Eğitim ve Araştırma Hastanesi olma sıfatı ile de ülkemizin tıp camiasına da çok sayıda uzman ve yan dal uzmanı da kazandırmaya devam ediyor. Üniversite hastaneleri dışında Jinekoloji Onkoloji Uzmanı yetiştiren ilk Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.


 27 Ekim 2014, 12:23 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
İLGİLİ KONULAR: