ARAÇ MUAYENELERİ AİLE SAĞLI MERKEZLERİNDE!
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 3 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!


Bayram dolayısı ile artırılan trafik denetimleri nedeni ile Jandarma ekipleri bir aracı durdurur. Araç sahibinden evrakları istenir. Ekipler evrakları incelediklerinde “Aracın muayenesinin” eksik olduğunu far keder. Araç sahibine “Hemen aracın muayenesini acil yaptır “ derler.

Vatandaş da hemen Gaziantep’teki özel bir hastaneye başvurur. Aracın muayenesi yaptırmak ister. Özel hastane çalışanları bir şey anlamaz. Başlarından savarlar vatandaşı.

Vatandaş duyduğu sözlere inanarak “özel hastanede muayene olabilmek için aile sağlığ merkezinden sevk gerekir” fikrine kapılır.

Kayıtlı olduğu Gaziantep Acaroba Aile Sağlığı Merkezine sevk için başvurur.

Konu ile bilgi aldığımız Dr. Göksel ERÇEN “Gerçekten çok şaşırdık. Önce şaka zannettik. Fakat vatandaş çok ciddi idi. Durumu anlatana kadar neler çektik. Yanımızda şahitler olmasa kimse bize inanmazdı. Tabi bir de olayın trajikomik yanı var. Vatandaşın acil algısı ile ne kadar oynanmış. Aile Hekimlerine biçilen rol ne kadar yanlış anlatılmış. İnşallah bu tip olaylar bu komiklik düzeyinde kalır “ dedi.

 10 Ekim 2014, 17:06 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
  Anasayfa   Bilgi Yarışması   Deneme Sınavı   Çalışma Soruları   Forum   Dosyalar   Linkler   Anketler   Etkinlikler   Özel Mesajlar   Sözlük  
  Üyeler   Yöneticiler   Favori Sorular   Soru Ekle   Soru Sınıfla   Tüm Sorular   Günün Sorusu  
  Üye Ol   Üye Girişi Yap   Üye Çıkışı Yap   Üyelik Ayarları  Banka 
  Destek  Site Haritası   Site İçi Arama   İletişim