TSK'NIN SAĞLIKÇILARI SAHRA SIHHIYE'DE YETİŞTİRİLİYOR
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 6 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!


Samsun'daki Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı, cumhuriyetin ilk yıllarından bu yana Türk ordusuna alanlarında uzman sağlıkçı subay ve astsubay yetiştiriyor.

Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığında subay, yedek subay, astsubay, er ve uzman erbaşlar ile sağlık hizmetlerinde görev yapacak doktor, diş hekimi, eczacı, psikolojik danışman ve rehberlik uzmanlarına, temel ve mesleki gelişimlerini sağlayacak uygulamalı kurs ve eğitimler veriliyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) görev yapacak sağlık sınıfı yedek subay adayları, bir aylık eğitimin ardından kendilerine verilecek görevleri yapmaya hazır durumda birliklerine uğurlanıyor.

Askerlik vazifelerini yerine getirmek üzere Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığına gelen yedek subay adayları, temel askerlik ve kıta sağlık hizmetleri konularında hizmete tabi tutuluyor.

Sivil olarak geldikleri Sahra Sıhhiye Okulunda her türlü temel askerlik bilgisini üst düzeyde alan sıhhiyeciler, gerektiğinde attığını vuracak güçte, muharebede Mehmetçiğe en ön saflarda yardım ulaştıracak şekilde yetiştiriliyor.

"Maksat ulvi olunca her türlü zorluğun üstesinden geliyoruz"

Aldıkları eğitim hakkında bilgi veren asteğmen adayı Rıfat İlhan, 20 günlük temel askerlik eğitimi aldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Eğitimin sonunda yemin ederek asteğmen olacağım. Daha sonra birliğime katılarak askeri doktor olarak görevime başlayacağım. Kutsal vatani hizmetimi yapmak için geldim. Hizmet kutsal, maksat ulvi olunca her türlü zorluğ


 24 Ağustos 2014, 15:40 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: