HASTANE YÖNETİMİ DR.ERSİN ARSLAN'IN ADINI REDDETTİ!
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 6 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Adana Tabip Odasının önerisi Adana TOKİ Numune Hastanesi yönetimince gerekçesiz reddedildi.Adana Tabip Odası tüm masraflarını karşılayarak Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kütüphane kurdu ve görev şehidi Dr. Ersin Arslan’ın adını burada yaşatmak istedi. Ancak hastane yönetimi bu anlamlı öneriye sıcak bakmadı.

HASTANE YÖNETİMİNİN ŞAŞIRTICI TAVRI

Adana TOKİ Numume Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetiminin bu tavrı şaşkınlıkla karşılandı. Oysa Dr. Ersin Arslan görevi başında bir hasta yakını tarafından bıçakla öldürülmüştü. Adana Tabip Odası’nın her türlü masrafını karşılayarak hizmete sunduğu kütüphaneye şehit doktorun adının verilmesi önerisine karşı çıkalacağı kimsenin aklına gelmedi. Hatta bu konuda hazırlıklara bile başlandı.

KÜTÜPHANEYİ MESLEKTAŞLARI KURDU

Ancak hastane yönetimi tuhaf bir tavırla Adana Tabip Odası’nın önerisini reddetti. Adana Tabip Odası Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Özalevli, Adana Toki Numune Hastanesine Dr. Ersin Aslan'ın adını yaşatmak üzere yaptırdığımız ve Adana Tabip Odası olarak masrafını karşıladığımız kütüphaneye Dr. Ersin Aslan adının verilmesini talep ettik. Maalesef Hastane yönetimi bu istegimizi hiç bir gerekçe göstermeden reddetti” dedi.

DR. ARSLAN GÖREV BAŞINDA KATLEDİLMİŞTİ

“Görevi başında hunharca katledilen meslektaşımızın adını yaşatmak bizler için bir görev olmalı diye dünüyorum” ifadesini kullanan Prof. Dr. Mehmet Özalevli, “Meslektaşımızın adını yaşatma talebini karşılamak bu kadar zor mu?” diye sordu. Kütüphaneye adının verilmesi istenen Dr. Ersin Arslan 2012 yılının nisan ayında görev yaptığı Gaziantep’de bir hasta yakını tarafından bıçakla katledilmiş, adı görev yaptığı hasteneye verilmişti.


 24 Ağustos 2014, 15:40 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: