ENGELLİ DOKTOR, HASTALARININ UMUT KAYNAĞI OLDU
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 6 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Giresun'un Duroğlu beldesinde aile hekimi olarak görev yapan ortopedik engelli Dr. Fatih Dölek, engeline rağmen hastalarını iyileştirmek için çaba sarf ediyor.GİRESUN -Çocukluk döneminde geçirdiği felç sebebiyle ortopedik engelli olan Dr. Fatih Dölek, toplumda ve hatta aile içerisinde dahi engelli olduğu için negatif yaklaşımlar gördüğünü ancak azim ve kararlılıkla hayata tutunmayı başardığını söyledi.

Engellere ve imkansızlıklara rağmen okumak için gösterdiği gayreti şimdi hastalarını iyileştirmek için gösterdiğini ifade eden Dr. Dölek “Mesleğe başladıktan sonra bana yapılan iyilikleri unutmayarak, insanlara hizmet etmeye başladım. Doktor olabilmek için gösterdiğim gayreti şimdi hastaları iyileştirmek için gösteriyorum. Engelli olmam doktorluğu mu engellemiyor. Mesleğimi çok seviyorum. İnsanlara hizmet etmek beni mutlu ediyor” dedi.

Çocuk felciyle 2 yaşında tanıştığını, ailesinin desteğiyle okuduğunu anlatan Dr. Dölek “Okumak çok zor hele Türkiye'de bir engellinin okuması daha zor. Çevremde hatta ailemde dahi bana karşı pozitif yaklaşımlar olmadı. Manevi olarak çok sıkıntılar çekmeme rağmen tıp fakültesini bitirdim ve buna değdi. Bugüne kadar hep ben insanlardan hizmet aldım, bundan sonra hep hizmet vermeye başladım. Görev yaptığım bu beldede de her daim görev başındayım” diye konuştu.

Yaşadığı zorlukların kendisini biraz daha duyarlı hale getirdiğini belirten Dr. Dölek “Engelliler konusunda biraz daha duyarlı davranılması, sadece Engelliler Haftası'nda hatırlanmaması gerekir. Toplumumuzda engelliler göz ardı edilmemelidir. Belediyeler tarafından kaldırımlara rampalar yapılmış ama önüne araba koymuşlar. İnsanların bu konuda biraz daha duyarlı olmasını istiyoruz. Son dönemlerde engellilerin sorunlarına biraz daha özen gösteriliyor. Ancak yeterli olduğunu söylemek mümkün değil” ifadelerini kullandı.


 20 Ağustos 2014, 01:56 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: