HEKİMLERİN GEÇİCİ GÖREVLENDİRİLMELERİ ANGARYAYI DA AŞMIŞTIR
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 3 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
İzmir Tabip Odası Başkanı Suat Kaptaner, hekimlerin geçici görevlendirilmelerinin angaryayı da aştığını savundu.Kaptaner, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, bazı hekimlerin yaz aylarında geçici olarak şehir dışında görevlendirildiğini, buna rağmen harcırah ve yolluk alamadığını belirtti.

Akılcı, bilimsel ve gerçekçi bir düzenleme yapılmadığı için geçici görevlendirmelerle hekimlerin Dikili, Kiraz, Bergama gibi uzak mesafedeki ilçelerde görev yapmaya zorlandığını öne süren Kaptaner, şöyle konuştu:

"Günübirlik çözümlerle sağlık hizmetlerinin sürdürüldüğü, geçici görevlendirilen hekimlerin hiçbir yakınmasını çözecek adımlar atılmadığı gibi şimdi il dışında saatlerce yol giderek görev yapacakları ilçelere gönderilen hekimlere harcırah dahi ödenemez noktaya varılmıştır. Hekimlerin yaşadığı sıkıntı ve sorunlar Sağlık Bakanlığının gündemine girememektedir. Bakanlığa çağrıda bulunuyoruz, hekimlerin öz verisini, kölece çalıştırma şeklinde istismar etmeyiniz. Eğer siz bu sorunu acilen çözemeyecekseniz hekimlerin bu görevleri yapma koşulları ortadan kalkacak demektir."

Yolluk ve harcırah ödenmemesi durumunda geçici görevlendirmenin de durdurulmasını isteyen Suat Kaptaner, taşıma sistem ile sağlık hizmeti verilemeyeceğini kaydetti.

Sağlık hizmetindeki sorunların çözülmesi için İzmir milletvekillerine de görev düştüğünü kaydeden Kaptaner, "Madendeki ortam neyse hekimlikte de aynı noktaya geldik" dedi.

 14 Ağustos 2014, 03:22 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
  Anasayfa   Bilgi Yarışması   Deneme Sınavı   Çalışma Soruları   Forum   Dosyalar   Linkler   Anketler   Etkinlikler   Özel Mesajlar   Sözlük  
  Üyeler   Yöneticiler   Favori Sorular   Soru Ekle   Soru Sınıfla   Tüm Sorular   Günün Sorusu  
  Üye Ol   Üye Girişi Yap   Üye Çıkışı Yap   Üyelik Ayarları  Banka 
  Destek  Site Haritası   Site İçi Arama   İletişim