DARP ETTİKLERİ DOKTOR VE SAĞLIK GÖREVLİLERİNDEN ÖZÜR DİLEDİLER
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 6 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!


Karlıova ilçesinde hasta yakınlarını kaybettikten sonra devlet hastanesinde görevli doktor Esra Yırtar ile 4 sağlık görevlisinin darp edilmesi olayı birçok sivil toplum kuruluşu ve vatandaşlar tarafından kınandı.

AK Parti İlçe Başkanı İlyas Bingöl'ün girişimleri sonucu köylülerle görüşmeyi kabul eden doktor Yırtar ve sağlık çalışanları, Mollaşakir köyüne bağlı Tarlacık mezrası sakinleri ile bir araya geldi.

Saldırıyı gerçekleştirenlerin yakınları olduklarını ifade eden köylüler, doktor Yırtar ve sağlık çalışanlarından özür dileyerek, hastanede meydana gelen hasarı karşılayacaklarını belirtti.

Doktor Yırtar da köylüleri affettiğini kaydederek, böyle saldırı olaylarının bir daha yaşanmamasını diledi.

Durumu ağır olan hastayı 45 dakika geri döndürmek için büyük çaba sarfettiğini bildiren Yırtar, "Oysa hasta tıbben ölmüştü. Ama ben bir umut hastayı geri getiririm diye mücadele ettim. Bana ve arkadaşlarıma yapılan saldırı beni çok üzdü. Saldırıyı hak etmedim. Üstelik bir bayan olarak hiç hak etmedim" diye konuştu.

Karlıova Devlet Hastanesi Başhekimi Sedat Orhan ise Yırtar'ın Ramazan Bayramı'nda doktor sıkıntısından dolayı çalıştığını anlatarak, "Bayramda ailesinde birlikte olabilirdi ancak çalışmak istediğini belirtti. Bu olayın yaşanması bizi çok üzdü" dedi.

İlçeye yaklaşık 22 kilometre uzaklıkta bulunan Mollaşakir köyüne bağlı Tarlacık mezrasında yaşayan astım hastası Mehmet Candündaran (62) rahatsızlığı nedeniyle 29 Temmuz'da Karlıova Devlet Hastanesi'ne başvurmuş, acil serviste görevli doktor Esra Yırtar tarafından gerekli müdahalede bulunulan Candündaran bir süre sonra taburcu edilmişti.

Evine döndükten sonra yeniden rahatsızlanan Candündaran, yakınları tarafından ambulansla hastaneye getirilirken yolda hayatını kaybetmiş, Candündaran'ın yakınları olayda ihmali bulunduğunu ileri sürdükleri Dr. Yırtar'ın yanı sıra sağlık personeli Rüveyda Karakozan, Sedat Ercan, Aykut Kırkız, Ömer Faruk Burkay ve güvenlik görevlileri Namet Örnek ile Ferhat Olgun'u darp etmişti.

 02 Ağustos 2014, 21:58 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: