BİNGÖL'DE SAĞLIK ÇALIŞANINA SALDIRI KINANDI
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 6 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Karlıova Devlet Hastanesi'nde doktor ve sağlık çalışanlarına yönelik saldırı Sağlık Sen ve Sağlık Bakanlığı Bingöl Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğince yapılan basın açıklamasıyla kınandı.

BİNGÖL-Karlıova Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yapan Sağlık Sen Bingöl Şube Başkanı Bilal Aslan, sağlık çalışanlarının maruz kaldıkları saldırıyı nefretle kınadıklarını belirtti.

Kimden gelirse gelsin şiddeti tasvip etmediklerini ifade eden Aslan, şöyle konuştu:

"Kadına el kaldırmanın kültürümüz, inancımız gereğince yanlış olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu mevzunun ilimizde gerçekleşmesinde büyük bir utanç duyuyorum. Çünkü Bingöl halkı misafiri başının üstünde taşıyan, evinin baş köşesinde ağırlayan bir millettir. Sağlık çalışanları evlerini barklarını, ailesini bırakıp buraya geliyorlar. Sağlık hizmeti sunan sağlıkçılara yaptıkları bu olumsuz durumu anlamak, yorumlamak gerçekten zor."

Sağlık Bakanlığı Bingöl Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Muhammed Akif Güler de yaptığı yazılı açıklamada, saldırıyı kınadığını kaydetti.

Güler'in açıklamasında, "Hastanede maalesef fiili bir şiddet söz konusu oldu. Çalışan doktorlarımız yumruklandı, tekmelendi. Güvenlikçi arkadaşlarımız darp edildi. Bunları duyunca ciddi derecede üzüldük, üzüntümüzü kelimelerle ifade etmek mümkün değil. Saldırıyı kınıyoruz" dedi.

 31 Temmuz 2014, 21:23 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: