AİLE HEKİMLERİNİN CEZA PUANLARINDA İNDİRİM GELİYOR
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 3 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!


KAHRAMANMARAŞ-Necip Fazıl Kültür Merkez’inde yapılan toplantıya Aile Hekimleri yoğun ilgi gösterdi. Toplantıya THSK yetkilileri ve Halk Sağlığı Müdürlüğü yöneticileri de katıldı.

Aile Hekimleri Kahramanmaraş’ta ve genelde yaşanılan sıkıntıları anlattılar. Nöbet uygulaması ve diğer gündem konuları hakkında sorular sordular. Kurum Başkanı ve diğer yetkililer iletilen sorunlar konusunda açıklamalar yaptılar.

Kurum Başkanı Prof.Dr.Özkan ödeme yönetmeliğini hazırladıklarını ve hazırlanan yönetmelikle Aile Hekimlerinin ve Aile Sağlığı elemanlarının herhangi bir hak kaybı yaşamayacaklarını vurgularken yönetmeliğin şu an Maliye Bakanlığında olduğunu bildirdi.

Yönetmelikle aile hekimlerine bazı iyileştirmelerin getirildiğini ifade eden Özkan ceza puanlarında da indirim olacağını belirtti. Tek hekim çalışan Aile Hekimlerine 15 gün tam ücretli izin hakkı verileceğini ve Aile Sağlığı Elemanlarının da ücretlerinin artırılacağını kaydeden Özkan “Gebe takipleri için merkezi çağrı merkezi kurulacak. Raporlar konusunda çalışma tamamlandı. Artık raporlarda bir algoritma olacak. Her raporun tanımı yapılacak.” diye konuştu.

 06 Haziran 2014, 17:50 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
  Anasayfa   Bilgi Yarışması   Deneme Sınavı   Çalışma Soruları   Forum   Dosyalar   Linkler   Anketler   Etkinlikler   Özel Mesajlar   Sözlük  
  Üyeler   Yöneticiler   Favori Sorular   Soru Ekle   Soru Sınıfla   Tüm Sorular   Günün Sorusu  
  Üye Ol   Üye Girişi Yap   Üye Çıkışı Yap   Üyelik Ayarları  Banka 
  Destek  Site Haritası   Site İçi Arama   İletişim