KİŞİSEL ETKİNLİK NASIL EKLENİR?
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 5 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Üyelerimizden gelen sorular üzerine kişisel etkinlik ekleme konusunu resimli olarak anlatma ihtiyacı duyduk.
Sitemizde etkinlikler; sadece ekleyen üyeye gözüken (kişisel) ve tüm üyelere gözüken (halka açık) olmak üzere ikiye ayrılır. Aşağıda kişisel etkinliklerin nasıl ekleneceği anlatılmıştır. Halka açık etkinlikler de aynı şekilde eklenmektedir, kişisel etkinlikten farklı olarak "kişisel" yerine "halka açık" seçeneği seçilmektedir.

Kişisel etkinlik ekleme ve halka açık hale getirme basamakları:

1. Etkinlikler sayfasının altında bulunan "Etkinlik Ekle" butonuna tıklanır:

2. Açılan etkinlik ekleme sayfasında; etkinlik adı ve açıklaması doldurulur, tarih seçilir, gizlilik düzeyi "Kişisel" olarak ayarlanır ve "Etkinlik Ekle" butonuna tıklanır.

Önem ve onay alanları kişisel etkinliklerde dikkate alınmaz. Halka açık etkinliklerde; önemli olarak işaretlenen etkinlik, anasayfada hatırlatma notu olarak gösterilir ve yönetici tarafından onaylanmalıdır. Kişisel etkinlikler, önem derecesine bakılmaksızın hatırlatma notu olarak gösterilir.

3. Açılan sayfa, önceki basamaktaki işlemler eksiksiz yapılmışsa, etkinliğin eklendiğini gösteren bir sayfa olacaktır.

4. Etkinlikler sayfasında etkinliğiniz artık görünür hale gelmiş olacaktır.

Kişisel etkinliğin kilit simgesiyle işaretli olduğuna, halka açık etkinliklerin yeşil onay simgesi ile işaretli olduğuna dikkat ediniz.

5. Etkinlik metninin üzerine geldiğinize açıklaması görülebilecektir.

6. Eklediğiniz etkinlik, anasayfada etkinlik listesinde görülecektir. Ayrıca, hatırlatma notu; etkinlik vakti yakın bir zamansa gri-siyah artalanlı olarak, etkinlik vakti o gün ise kırmızı artalanlı olarak gösterilecektir.

7. Etkinliği "halka açık" hale getirmek istersek; Etkinlikler sayfasında düzenlemek istediğiniz etkinlik satırında kalem işareti ile gösterilen düzenleme butonuna tıklanır.

8. Açılan düzenleme sayfasında daha önce "Kişisel" olarak işaretlenen gizlilik düzeyi "Halka açık" olarak değiştirilerek "Etkinlik Düzenle" butonuna tıklanır.

9. Açılan sayfada halka açık hale getirilmesi istenen etkinliğin yönetici onayına tabi olduğu mesajı görülecektir.

10. Etkinlikler sayfasında, daha önce kilit işareti ile ifade edilen butonun artık gri onay işareti ile değiştiği görülecektir. Bu buton, etkinliğin yönetici tarafından onaylanması sonrasında yeşil onay işareti ile değişecektir.

Böylece hem kişisel hem halka açık etkinlik eklemesini öğrendiniz. Üyelerimizi ilgilendirdiğini düşündüğünüz etkinlik, toplantı, kongre, seminer, sınav, deneme sınavı vs. etkinlikleri halka açık olarak ekleyerek sitemize katkıda bulunmanızı rica ediyor, şimdiden teşekkür ediyoruz.
 26 Mayıs 2014, 06:08 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: