ADIYAMAN'DA DOKTAR'A FİZİKSEL ŞİDDET
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 6 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
ADIYAMAN - Sağlık Sen Adıyaman Şube Başkanlığı, Kahta Devlet Hastanesi'nde görevli bir doktorun hasta yakını tarafından fiziksel şiddete maruz kalması iddialarını kınadı.

Sağlık Sen Adıyaman Şube Başkanı Abdulkadir Bozan, yaptığı açıklamada, Kahta Devlet Hastanesi'nde görevli Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Hüseyin Yakında'nın iki gün önce bir hasta yakını tarafından fiziksel şiddete uğradığını ileri sürdü.

Sağlık çalışanlarının yetkili temsilcisi olarak şiddet olayını kınadıklarını belirten Bozan, "Vatandaşlarımıza yardımcı olmak, hayatlarını kurtarmak için bu kadar büyük fedakarlıklarla gece gündüz demeden gayret gösteren sağlık çalışanlarımıza böyle bir davranışın sergilenmesi, hatta şiddet olayının düşünülmesi bile büyük bir suçtur. Çünkü herkes bilmelidir ki, şiddet asla bir hak değildir ve şiddet asla bir çözüm değildir. Yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyor ve lanetliyoruz" dedi.

Bozan, sağlık alanındaki şiddetin son bulması ve bir daha yaşanmaması için tüm yetkilileri göreve çağırdıklarını ifade ederek bu şiddet olayının takipçisi olacaklarını dile getirdi.

 22 Mayıs 2014, 20:11 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: