BOĞAZINA KAÇAN SİNEĞİ TARIM İLACIYLA ÖLDÜRMEK İSTEDİ
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 3 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Elazığ'ın Sivrice ilçesinde "boğazına kaçan sineği öldürmek" amacıyla tarım ilacı içtiği ileri sürülen kişi, hastaneye kaldırıldı.


Sivrice ilçesine bağlı Gözeli köyünde yaşayan çoban Aydın K.'ın (65) boğazına iki gün önce sinek kaçtı. Boğazına yapışan sinek nedeniyle rahatsızlık çeken Aydın K, iddiaya göre, bir kişinin önerisiyle "sineği öldürmek" için tarım ilacı içti.

İlacı içtikten sonra rahatsızlanan Aydın K, Fırat Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı. Aydın K'ın tedavisi, hastanenin yoğun bakım ünitesinde sürüyor.

Aydın K'ın oğlu Mehmet K, hastane önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, iki gün önce babasının boğazına sinek kaçtığını söyledi.

Babasının, boğazına yapışan sinekten rahatsız olduğunu ve durumu yanında çalıştığı aileye anlattığını iddia eden Mehmet K, ''Oradakiler bu ilacı önermişler. Toz halindeki ilacı bir bardağa karıştırıp babama vermişler. Babam da içer içmez rahatsızlanmış" iddiasında bulundu.

- "Tamamen cahillik"

Babasının rahatsızlanmasının ardından hastaneye kaldırıldığını belirten Mehmet K, "Midesi yıkandı ve yoğun bakımda. Doktorun dediğine göre çok etkili bir ilaçmış, zehirmiş. Tamamen cahillik" dedi.

Doktor Bedrettin Orhan ise Aydın K'ın tedavisinin yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı olarak devam ettiğini dile getirerek, "Hastaya çok tehlikeli bir tarım ilacı verilmiş. Biz midesini yıkadık ve panzehir verdik. Durumu kritik, yoğun bakımda tedavisi sürüyor'' dedi.

 

 20 Mayıs 2014, 05:39 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
  Anasayfa   Bilgi Yarışması   Deneme Sınavı   Çalışma Soruları   Forum   Dosyalar   Linkler   Anketler   Etkinlikler   Özel Mesajlar   Sözlük  
  Üyeler   Yöneticiler   Favori Sorular   Soru Ekle   Soru Sınıfla   Tüm Sorular   Günün Sorusu  
  Üye Ol   Üye Girişi Yap   Üye Çıkışı Yap   Üyelik Ayarları  Banka 
  Destek  Site Haritası   Site İçi Arama   İletişim