HEKİME SİLAH ÇEKİLDİ
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 7 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi'ne gelen emekli polis memuru silahını çekerek Acil Servis çalışanlarını tehdit ederek yatan hastalara da silahını doğrulttuğu açıklandı.

Geçtiğimiz gece saatlerinde Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi'ne gelen ve emekli polis olduğu söylenen şahıs, acil servis çalışanlarını tehdit ederek tedavi olan ağır hastalara da silahını doğrulttu. Yaşananlar sonrası hayatlarının tehlikede olduğunu kaydeden acil servis hekimleri ve çalışanları durumu bir basın açıklamasıyla protesto etti. Hastanenin acil girişi önünde toplanan grupta Asistan Hekimler adına konuşan Dr. Anıl Tanburoğlu, “ Dün akşam acil çalışanlarına silah doğrultuldu. Artık canımızın git gide tehlikeli bir hal aldığını görüyoruz. Dün akşam da silah doluydu ve her an bu silahtan çıkacak bir mermi bizi sırtımızdan vurabilirdi” dedi. Uzman Doktor Başak Bayram ise “ Ben kamera kayıtlarını izledim. Dün gece 23: 56'da eli yaralı olarak 47 yaşındaki bir emekli polis Acil Servise geliyor. Alkollu olduğunu anlaşılan şahıs, daha doktorun yanına götürülmeden silahını çekip acildeki çalışanları ve tedavi görmekte olan hastaları tehdit ediyor” ifadelerini kullandı.

Acil'de kalp krizi geçirmiş yaklaşık 10 hastanını da bulunduğunu söyleyen Bayram, “ Bu tür hastaların nabzında 1 birimlik artış bile hastanın ölümüne neden olur. Fakat bu şahıs o haldeki hastalara silahını doğrultmaktan çekinmiyor. Nabzın yükselmesi sonucu hayatını kaybedecek bu kişilerin suçu ne? Yaşananlar nedeniyle acildeki hasta yakınları da bu şahsa dava açabilir” dedi. Söz konusu şahısla çalışanlar arasında hiçbir olumsuzluk yaşanmamasını anlayamadıklarını anlatan Bayram, özel güvenlik görevlilerin eli silahlı magandayı etkisiz hale getirmesinin ardında herşeye rağmen yaralı eline müdahale ettiklerini vurguladılar. Bayram kamera kayıtlarının basınla paylaşılması gerektiğini fakat hastane yönetiminin buna izin vermediğini aktararak, “ Hastane yönetimini protesto ediyoruz. Ben, arkadaşlarımız veya hastalar hayatını kaybedebilirdi. Yönetime bu görüntüleri basına vermeye davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sağlıkta artan şiddetin hastaneleri vahşi batıya çevirdiğini vurgulayan Dr. Mehmet Ası Oktan da, magandaların acil hastaların bakımına engel olduğunu ve çalışanların psikolojisini bozduğunu sözlerine ekledi. Sağlıkta maganda terörünün engellenemediğini açıklayan Dr. Oktan, yaşanacak trajik olayların sorumlusunun Sağlık Bakanlığı ve hastane yönetimi olacağını ifade etti.


YENİGÜN.
 02 Ocak 2013, 01:54 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: