SONBAHAR DÖNEMİ TUS VE DUS BAŞVURULARI 30 TEMMUZDA BAŞLIYOR
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 7 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi görmek isteyen adaylar için 2012-TUS Sonbahar Dönemi Sınavı ile 2012-DUS Sonbahar Dönemi Sınavı, 9 Eylül'de Ankara, İstanbul ve İzmir'de yapılacak.Başvurular elektronik ortamda alınacak. Adaylar başvurularını başvuru merkezi aracılığıyla yapacak. Son 2 yıl içinde ÖSYM tarafından yapılan herhangi bir sınava başvuru merkezi ile başvuran adaylar, internet üzerinden de başvuru yapabilecek. 3 TL olan başvuru hizmeti ücreti de adaylar tarafından ödenecek.

Başvuru merkezleri, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden duyurulacak. Sınav ücretinin başvuru işleminden önce ilgili bankaya yatırılması gerekiyor.

Sınavlara başvurma, sınavların uygulanması ve değerlendirilmesiyle yerleştirme işlemlerine ilişkin bilgiler, 2012-TUS Sonbahar Dönemi Kılavuzu ile 2012-DUS Sonbahar Dönemi kılavuzlarında yer alacak.

Adaylar, kılavuzlara ve aday başvuru formuna ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak.

Kaynak: AA.
 26 Temmuz 2012, 18:23 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: