" ESKİ KÖYE YENİ ADET Mİ GETİRİYORSUN "
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 8 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Çorlu`ya bağlı Seymen Köyü`nde aile hekimi olarak görev yapan Dr. Zehra Doğramacıoğlu`nun bir kişi tarafından darp edilmesi ve darp eden kişinin yakınları tarafından da tehdit edilmesi iddiaları ile ilgili olarak basın açıklaması düzenleyen Tekirdağ Aile Hekimleri Derneği (TEKAHED) üyesi doktorlar, olayı kınadıklarını bildirdiler.Çorlu`da Belediye Konutları (Atakent) Bölgesinde bulunan Sedat Uysalcan Aile Sağlığı Merkezi önünde TEKAHED üyesi aile hekimleri adına bir basın açıklaması gerçekleştiren dernek başkanı Dr. Uğur Polat: “Maalesef ilimizde hekime bir saldırı daha olmuştur. Sağlıkta dönüşüm politikası ‘Hekime ve Sağlık Çalışanlarına Darp’ politikasına dönüşmüştür. Sağlıkta yaşanan tüm sorunların kaynağı sebebi sağlık çalışanları değildir. Biz sağlık çalışanları yasa ve yönetmelikte var olan kurallara uyarak ve uygulayarak çalışmaktayız. Bu kurallar hastalarımızı sıkıntıya sokuyorsa bunun sorumlusu bizler değiliz. Bu yasa ve yönetmelikleri çıkaranlardır, düzeltmesi gerekenler de onlardır. Bu tür olayların yaşanması biz sağlık çalışanlarını hem üzmekte hem de tedirgin etmektedir. Kendini bilmez birkaç kişinin yaptığını tüm hastalarımıza mal etmek istemiyoruz ama gittikçe artan bu fiili saldırılardan artık tedirgin oluyoruz. Tedirgin bir şekilde çalışmanın diğer hastalarımız için de verimli ve iyi olmadığını ifade etmek istiyoruz” dedi.

Dr. Polat: “Çorlu Devlet Hastanesinde Dr. Fatih Çavdar`a yapılan saldırıdan sonra şimdi de Seymen Köyü`nde Dr. Zehra Doğramacıoğlu`na görevi esnasında saldırı olmuş ve darp edilmiştir. Ayrıca saldıranın yakınları tarafından da tehdit edilmiştir. Dr. Zehra Hanım ne yapmıştır da başına bunlar gelmiştir. Sadece devletin çıkarmış olduğu kuralları uygulamak istediği için başına bunlar gelmiştir. Hekimin hastayı görmeden ilaç yazması suçtur. Bundan dolayı İzmir`de bir çok hekim soruşturma geçirmektedir. Dr. Zehra Hanım, hastanın kendisinin olmadığı, hatta kimliğinin olmadığı sanal bir hastaya ilaç yazması istenmiş, ısrar edilmiştir. Dr. Zehra Hanım, hastanın kimliği ile birlikte gelmesi ve muayene olması gerektiğini anlatmasına rağmen karşısındakilerin “Eski köye yeni adet mi getiriyorsun herkes yazıyor sende yaz, yoksa bu köye bir daha giremezsin ifadeleriyle darp edilmiştir” diye konuştu.

TEKAHED Başkanı Dr. Uğur Polat açıklamasını şöyle sürdürdü: “Kuralları uygulamak istediği için saldırıya uğrayan arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu, olayın yasal soruşturması devam etmekte olup Tekirdağ Aile Hekimleri Derneği olarak olayın takipçisi olacağımızı, bu saldırıyı yapanları kınadığımızı ifade etmek istiyoruz.”

Sedat Uysalcan Aile Sağlığı Merkezi önünde düzenlenen basın açıklamasına dernek yöneticilerinin yanı sıra üye hekimler de katıldılar.

İHA
 17 Temmuz 2012, 18:12 
erng
İnsanı doktor olduğuna olacağına pişman eder bu insanlar...
 17 Temmuz 2012, 20:15 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: