9 TEMMUZ BİLGİSAYAR AÇMAMA GÜNÜ
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 7 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!


FBI, yarın (9 Temmuz) internetin şalterlerini indiriyor. Virüs bu tarihte harekete geçeceğinden, FBI DNS sunucularını kapatarak tedbir alacak.
Ancak FBI bu işi sadece Amerika'da değil, bütün dünyada yapacak.

Hacker'ların Windows'daki bir açık yoluyla dünya çapında 570 binden fazla bilgisayara zararlı yazılım yüklediğinin ortaya çıkmasıyla birlikte FBI, yarın (9 Temmuz) internetin şalterlerini indiriyor. Virüs bu tarihte harekete geçeceğinden, FBI DNS sunucularını kapatarak tedbir alacak. Ancak FBI bu işi sadece Amerika'da değil, bütün dünyada yapacak. DNSChanger ismini taşıyan virüsün yol açtığı tehdidin ortadan kalkmasının ardından sunucular tekrar hizmete girecek. Söz konusu virüs, kullanıcıların tarayıcılarını hacker'ların sahte sitelerine yönlendiriyor. FBI kullanıcılara güvenlik ortağı tarafından yönetilen dcwg.org web sitesini ziyaret ederek, zararlı yazılıma sahip olup olmadıklarını kontrol etmelerini öneriyor.

BU VİRÜSE KARŞI YAPILMASI GEREKENLER
Virüsten etkilenmek istemeyenlerin yapması gereken birkaç basit adım var. Machintosh'ların bile risk altında olduğunu belirten uzmanlar, şu tavsiyelerde bulunuyor: www.dns-ok.us web sitesini ziyaret edin. Eğer zeminde kırmızı görüyorsanız, bilgisayarınız risk altında demektir. Yeşil sinyal iyi haber ancak hala risk altında olabilirsiniz. Daha sonra www.dcwg.org/fix adresine gidin, ücretsiz virüs taramayı gerçekleştirin ve virüsten kurtulun. Direkt olarak www.dcwg.org/detect/ adresine giderek de bilgisayarınızda tehlikeli yazılım olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : Toplumsalhafıza.com
 08 Temmuz 2012, 21:56 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER: