HEKİME SÖZLÜ ŞİDDETE HAPİS CEZASI
ADMiN
DİKKAT: Bu konu 5 yıl önce açılmış. İçerdiği bilgiler eskimiş olabilir!
Ankara Tabip Odası avukatları, şiddete karşı verdikleri hukuki mücadeleye bir zafer daha ekledi. Mahkeme, hekimi tehdit eden sanığa 5 ay hapis cezası verdi.Görev yaptığı kamu hastanesinin semt polikliniğinde bir kişinin sözlü tehdidine maruz kalan hekim adına Ankara Tabip Odası Hukuk Bürosunca takip edilen şiddet davası 02 Temmuz’da sonuçlandı. Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, saldırgan hakkında 5 ay hapis cezası verdi.

Ankara'ya bağlı bir ilçe belediyesinde kamu görevi yürüten ve aynı hastane polikliniğinde idareci olarak görev yapan kişinin de yakın akrabası olan sanık, polikliniğe giderek "Burada kellesi alınacaklar varmış, kelle almaya geldik" şeklinde tehditler savurmuştu. Şiddet mağduru hekim, Ankara Tabip Odası’na başvurarak hukuki destek talep etmiş ve tüm dava süreci ATO Hukuk Bürosunca yürütülmüştü.

Mahkeme, sanık lehine bir uygulama olan "hükmün açıklanmasının geri bırakılması"nın işletilmemesine, bunun yerine sanığın sabıka kaydının bulunmaması nedeniyle cezanın ertelenmesine karar verdi. Böylece verilen hapis cezası adli siciline işlenecek olan sanığın erteleme süresi içerisinde yeni bir kasıtlı suç işlemesi halinde bu ceza da infaz edilecek.

Ankara Tabip Odası
 03 Temmuz 2012, 19:33 
Sayfalar:  
1
CEVAP GÖNDER:
  Anasayfa   Bilgi Yarışması   Deneme Sınavı   Çalışma Soruları   Forum   Dosyalar   Linkler   Anketler   Etkinlikler   Özel Mesajlar   Sözlük  
  Üyeler   Yöneticiler   Favori Sorular   Soru Ekle   Soru Sınıfla   Tüm Sorular   Günün Sorusu  
  Üye Ol   Üye Girişi Yap   Üye Çıkışı Yap   Üyelik Ayarları  Banka 
  Destek  Site Haritası   Site İçi Arama   İletişim